MHP Genel Başkanı Bahçeli: “Gidiş Geliş terörüyle ivazsız tıpkı savaşım yürütme edilmelidir”

Ulusalcı Cereyan Partisi (MHP) Genel Başkanı Kerem Bahçeli, “Endişe uyandıran, akılları bulandıran, şaibeleri tırmandıran hangi açmaz belirleme edilmişse mutlak surette üstüne gidilmeli, şayet varsa kazaların yaman perdesi aralanmalıdır. İnsan hayatı ucuz değildir. Trafik terörüyle ödünsüz bire bir savaş yürütme edilmelidir” ifadelerini kullandı.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, mazi Gaziantep ve Mardin’üstelik gerçekleşen ve toplamda 35 kişinin hayatını kaybettiği kazalarla ilgilendiren izah yaptı.

Bir günde gerçekleşen kazaların yüreklere şiddetli düşürdüğünü belirten Bahçeli, “Hasis birlikte üzüntümüz çok büyüktür. Tenhalık niteliğindeki kazaların çokça taraflı araştırma ve incelemesinin yapılarak gelişigüzel ihtimalin değerlendirileceğine müteveccih inancım tamdır. Kaygı uyandıran, akılları bulandıran, şaibeleri tırmandıran hangi açmaz tespit edilmişse mutlak surette üzerine gidilmeli, şayet varsa kazaların esrar perdesi aralanmalıdır. İnsan hayatı sakim değildir. Trafik terörüyle ivazsız benzeri uğraş icra edilmelidir” açıklamasında bulundu.

” Türkiye’mize bilge olan yaşayış ve sükünet ortamının ihlaline, hassaten imhasına dilek edenler bittabi ve banko sahne kırıklığı yaşayacaklardır” diyen Bahçeli şöyle bitmeme etti:

2023 yılına yaklaştıkça küsurat ve yaygınlaşan sisli abuhava Türk milletinin emsalsiz iradesiyle berhava edilecektir. Felaketlere karşı gösterilecek dirayet ve direnç Cenabıhak’ın izniyle kahırdan kayra doğuracak, dokunaklı ve kahir günlerin üstesinden gelinmesini sağlayacaktır. Dram kazalarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Cenabıhak’tan rahmet ve merhamet yalvarma ediyorum. Yaralılara şifalar diliyorum. Ebediyete irtihal edenlerin ailelerine ve eren milletimize kafa sağlığı temennilerimi antrparantez iletiyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi temas cins musibetten korusun diyorum.” – ANKARA

Share: