Meteoroloji’den İstanbul’un birlikte süresince olduğu 5 bölgeye boğanak yağış uyarısı

Türkiye’nin birçok bölgesinde deli dolu olan sıcak ve yaşlı albeni vatandaşları bunaltırken Hava Bilgisi’den bu hafta amacıyla serinletici ayrımsız selen geldi. Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre ülkemizin yıldız ve iç kesimleri ile Şark Akdeniz’in parçalı ve düzlük düzlük çokça bulutlu, Doğu Akdeniz, Şark Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Şark Rum’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve şarki, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın şimal kesimlerinin yerli gelmek üzere bora ve gök ses bora yağışlı, ayrıksı yerlerin bir iki bulutlanmış ve meydanda geçeceği durum ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi haset çekicilik durumunun parçalı bulutlanmış, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve doğu kesimlerinin evcil gelmek amacıyla boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

SALI HAVA RAPORU NASIL OLACAK?

Hava Bilgisi’nin 5 günce albeni aritmetik raporuna bakarak salı haset Marmara Bölgesi’nde gök curcunalı boğanak yağış bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Değişik bölgelerin birkaç bulutlanmış ve celi geçeceği hesap ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde asuman curcunalı sağanak yağış beklenirken İç Anadolu’bile üstelik bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Perşembe cuma ise Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök curcunalı boğanak yağış beklenirken İç Anadolu’de dahi boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde asuman patırtılı sağanak yağış bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli tıpkısı fark olmayacağı, genellikle sezon normalleri civarında, iç ve şimal kesimlerde zaman normallerinin üstünde seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor.Share: