Mersin’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesinde evvel sabah başlayan ve rüzgarın dahi etkisiyle Silifke ilçesindeki bire bir mahalleye kadar yayılan cuşuhuruş, açıktan ve karadan müdahaleyle taharri altına alınmaya çalışılıyor.

Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkisindeki ormanlık alanda başlayan coşkunluk, rüzgarın bile etkisiyle büyüyerek Silifke’nin Hırmanlı Mahallesi’ne kadar yayıldı.

Mahallede ayrımlı mevkilere sıçrayan cuşiş zımnında benzeri akaryakıt istasyonu, istirahat tesisi ve bazı evler hazırlık üzere boşaltıldı.

Bölgede geceleyin boyunca meydan ekiplerinin yanı sıra geceleyin fikir ve uçuş dizgeli 3 helikopterle yangına engelleme edildi.

Yeşilovacık Mahallesi’ndeki farklı noktalara sıçrayan yangına sabah saatlerinde birlikte albeni ve yer ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

Cuşuhuruş nedeniyle ulaşıma mülga Mersin- Antalya D-400 karaca amacında birlikte tedbirler sürdürülüyor.

Mersin Ağacı’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkisindeki ormanlık alanda dün sabah daha belirlenemeyen nedenle coşkunluk çıkmıştı. Sağlam rüzgarın bile enerjik olduğu bölgedeki yangını itfa çalışmalarına Mersin Ağacı’in yanında Adana, Antalya, Karaman ve Konya’dan ekipler ile tayyare ve helikopterler destek vermişti. Coşkunluk, akşam saatlerinde Silifke ilçesi Hırmanlı Mahallesi’ne yayılmıştı. İki ilçede canlı olan coşkunluk dolayısıyla tedarik gayeli 303 hane boşaltılmış, 790 yaşama boşaltma edilmişti.Share: