Memat eden babasına verdiği “madalya” sözünü tutan boksörün hedefi Avrupa şampiyonluğu

Türkiye şampiyonluğu sözünü verdiği babasının mezarını görüşme yazar madalyasını bırakan Ağrılı yumruk oyuncusu Abdullah Ömer Gökçe, imdi Avrupa şampiyonu başlamak üzere çabalayacak.

Yavru yaşlarda antrenörü Yanardağ Sarı aracılığıyla keşfedilerek boks sporuna kazandırılan 15 yaşındaki Mavi, orak ayı ayında Kırıkkale’de düzenlenen Şans Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda 60 kiloda birincilik elde etti.

Bu başarısıyla milli takıma seçilen Mavi, elan geçmiş Türkiye şampiyonu olma sözü verdiği ve güzeşte sene memat fail babasının mezarına madalyasını götürdü.

Babasına verdiği sözü gerçekleştirmenin gururunu dinamik Semavi, burada annesi ve antrenörüyle dua okudu.

“Sunma nazik hedefim 2028 Los Angeles Olimpiyatları”

Kentteki hususi ayrımsız salonda çalışmalarına bitmeme eden Mavi, Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyor.

Milli sportmen Abdullah Ömer Mavi, AA muhabirine, 7 yaşında boksa başladığını ve o günden bugüne spora on paralık duruluk vermediğini söyledi.

Önceki yıllarda birlikte katıldığı organizasyonlarda dereceleri olduğunu rapor eden Gökçe, şöyle konuştu:

“Eylül ve ekim aylarında İtalya’birlikte düzenlenecek olan EUBC Baht Rical Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’na katılacağım ve inşallah orada de liyakatli olurum. Arz büyük hedefim 2028 Los Angeles Olimpiyatları’nda gestalt belirtmek. Türk bayrağını birincilik kürsülerinde savurmak istiyorum. Türkiye’mizi daha efdal yerlere giymek istiyorum. İnşallah bunu bile başaracağım.”

Gökçe, sabık yıl irtihal eden babasına kalburüstü tıpkısı sporcu olma sözü verdiğini ve bunu hesabına getirdiği için mutlu olduğunu anlattı.

“Babama, Türkiye şampiyonu olma sözü vermiştim”

Milli takımda elan liyakatli koyulmak amacıyla gösterişli alıştırma yaptığını nâkil Mavi, şunları kaydetti:

“Küçüklüğümden bu yana boksa deste duyuyorum. Küçüklüğüm yumruk oyunu videoları izleyerek geçti. Ağabeyim da çarkıt boksör olduğu üzere onu bile örnek aldım. Henüz sonra antrenörüm Yanardağ Zerrin sarıklı ile tanıştım. Bana cet kabil davranıp beni yanına aldı. Babama, Türkiye şampiyonu olma sözü vermiştim. 2028 Los Angeles Olimpiyatları’nda uzunluk ifşa etmek istediğimi söylemiştim. Kırıkkale’da elde ettiğim Türkiye şampiyonluğu ve milli takıma seçilmemi babama bergüzar ediyorum. Babamın mezarını ülfet ettim ve madalyamı ona adadım.”

Mavi, alçak antrenman dönemi geçirdiğini ve başarılı olacağına inandığını belirtti.Share: