MEB’den Kırıkkale’ye 370 milyon teklik yatırım: Okulların çehresi değişiyor

MEB’den Kırıkkale’ye 370 milyon liralık envestisman: Okulların çehresi değişiyor

Okullar bakir eğitim bilimi tedris yılı için hazırlanıyor

KIRIKKALE – Milli Yetişek Bakanlığı eliyle ayrılan 370 milyon lira bedel sebebiyle Kırıkkale’deki okullarda başlatılan bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarıyla öğrenciler henüz nezih ortamlarda eğitim bilimi görecek.

Milli Terbiye Bakanlığı yoluyla talih genelinde okullar arası başarı ve imkan farklılıklarını kesmek ve eğitimde vesile eşitliğini yükseltmek üzere Kırıkkale’deki 230 meslek envestisman programına makbuz. Yetişek tedrisat yılının tamamlanmasıyla hizmet, tamir ve yenileme çalışmaları başlatılan okulların dış cepheleri ile iç bölümlerinin balaban kısmı yenilendi. Öğrencilere henüz dolgunca ortamda ders etme imkanı sunulacak okullarda güçlendirilme çalışmaları sürüyor. Bakım, tamirat ve restorasyon çalışmalarıyla öğrenciler, elan nezih ortamlarda eğitim bilimi görecek.

Okullardaki çalışmaları yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hayati Santralci, gazetecilere yaptığı açıklamada, eskimemiş eğitim öğretim yılı için 230 okulun tamamında bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

“Yıpranmamış okullarımızın inşaatları çabucak bitmeme ediyor”

Milli Yetişek Bakanlığı aracılığıyla 2022 yılı terbiye yatırımları için 370 milyon liralık bütçe ayrıldığını ifade fail Santralci, ” Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’müze sınırlı okullarımızda eskimemiş yetişek öğretim yılına lahzada başladık. Okullarımızda güçlendirmelerimizi derakap bitiriyoruz. Hasis iri onarımlarımızı bitiriyoruz. Bakir okullarımızın dahi inşaatları tezce devam ediyor” dedi.

“İlimize 370 milyon teklik kadar büyük bütçe ayrıldı”

Bazen okullarda da doğal gaz dönüşümlerinin kısa sürede tamamlanacağını belirten Telefoncu, “Okullarımızın kâffesi tadilattan geçiyor. Yaklaşık 230 okulumuz var, 230’unda de aşağılık onarımlarımız karışma gelmek amacıyla inşaatlarımız bitmeme ediyor. İlk sefer ilimizde bu kadar iri yatırıma kavuştuk. Sayın bakanımız henüz önceki açıklamıştı. İlimize 370 milyon teklik kadar büyük bütçe ayrıldı” diyerek konuştu.

“230 okulumuzun tamamına dokunduk”

Santralci, “Bu anlamda Kırıkkale’miz hesabına bakanımıza ve bakanlığımıza teşekkürname ediyoruz. Bu çerçevede yaklaşık 120 okulumuzun nazik onarım ve güçlendirmeleri üstelik devam ediyor, birçoğunu birlikte bitirdik. Eğitim tedris yılının başında bile inşallah tamamını bitirteceğiz. 230 okulumuzun tamamına dokunduk. İnşallah çocuklarımıza, yavrularımıza, öğretmenlerimize güzel benzeri eğitim bilimi tedrisat yılı başlangıcı yapacağız” şeklinde konuştu.Share: