Maskelenmiş şahıstan güpegündüz 2.5 milyon TL’lik kapkaç kamerada

Maskeli şahıstan dalgündüz 2.5 milyon TL’lik kapkaç kamerada

ŞIRNAK – Şırnak’ta maskeli bir özlük, takip ettiği döviz bürosu işletmecisinden içerisinde mal olan poşeti çaldı. Poşetin süresince 2.5 milyon TL olduğu belirtildi.

Şırnak’ta kez boyunca döviz bürosu işletmecisini izlem ettikten sonra harekete güzeşte çirkin, binaya antre yaptıkları tam dünyalık poşetini kapıp, kaçtı. Saniyeler zarfında poşeti düzlük adamı ayırt eden ikili, lahzada kaçan kişinin peşine düştü. Kapkaççı kayıplara karışırken ihbar konusunda fenomen hesabına polis ekipleri irsal edildi. Alınan ifadeler üstüne ekipler asayiş kameralarını inceledi.

Kapkaç anı asayiş kamarasına yansırken, olay ile ilişkin araştırma eden polis 3 kişiyi gözaltına aldı. Döviz bürosu işletmecisi Beğenilir Budak, arkadaşı ile aksiyon yerini kapatarak, torba içine doldurduğu dövizle evine doğru yol almaya başladı. Bu sırada şüpheliler, Geçer Akçe Budak’ı takibe aldı. Budak, evine soldurmak üzereyken, kaba, içinde 2,5 milyon liralık döviz olan poşeti kapıp, kaçmaya başladı. Cizre İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması üzere emek başlattı. Polis Güçleri ekipleri, inceledikleri düzenlilik kamerası ve Site Düzenlilik Idare Sistemi görüntülerini izleyerek, 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Share: