Martir Yusuf Ataş üzere veladet okutuldu

Martir Yusuf Ataş amacıyla veladet okutuldu

BİNGÖL – Geçtiğimiz ay Pençe-Kilit Işler bölgesinde teröristlerce açılan taciz ateşi sonucunda şehit olan yaya astsubay çavuş Yusuf Ataş amacıyla, Bingöl’üstelik doğum okutuldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerince bölen terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen El-Kilit Harekatında geçtiğimiz ay martir olan piyade gedikli çavuş Yusuf Tutturgaç amacıyla ailesi Mevlid-i Kutsal okuttu. Şekil Ekin Mahallesi Camisinde okutulan mevlide, şehit ailesi, akrabaları, emniyet ve kurnaz personeli ile gurur amirleri katıldı. Şehit Ataş için dualar edilirken, aileye da başsağlığı dilekleri iletildi.

Şehit Tutturgaç’ın bir alp olduğunu belirten Bingöl Martir Aileleri Gaziler ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Vahap Baysal, şehidin vasiyetinin da yürekleri sızlattığını söyledi. Baysal, “Bugün El Kilit Harekatında 40 ahit önce martir olan yiğit astsubayımız Yusuf Ataş amacıyla doğum programı düzenlendi. Yusuf kardeşimiz, yurt toprağı üzere çizgi ötesinde martir düştü. Kahramanımızın vasiyeti üstelik vardı. Vasiyeti bilcümle Türkiye, martir aileleri, gazileri ve hep halkımızın yüreğini dağladı. Tığ Yusuf astsubayımızla hava duyuyoruz. Vatan için martir sakıt hep kahramanlarımızın ruhu çalgılı çağanaklı olsun, mekanları behişt olsun” dedi.

Share: