Martir ve gazi ailelerinden, Kılıçdaroğlu’na KHK tepkisi

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alınan kamu görevlilerinin göreve kavrayışsız iadeli edilmesi ile ilgili açıklamalarına aksülamel gösterdi.

Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, KHK ile görevden alınan amme çalışanlarına müteveccih adına hükümete gelmeleri halinde, “KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” açıklamalarına anif reaksiyon gösterdi. Dünyalık üyeleri, CHP Umumi Merkezi önünde Kılıçdaroğlu’nu protesto etti ve parti binası önüne siyah çelenk bıraktı. Burada benzeri basın açıklaması bile gerçekleştiren Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı İkinci Başkanı Kaan Balkır, “Helalleşme kadar ali tıpkısı kavramı kullanan Kılıçdaroğlu, İslam’ın serencam kalesi olan Türkiye’yi murat kayran bilcümle hainlere cemaat çıkmaktadır. Kılıçdaroğlu, serencam kendisine bile KHK ile amme kurumlarında ihraç edilen FETÖ’cü hainleri görevlerine tedvir sözü verdi. Türkiye düşmanlarıyla rastgele şart ve gelişigüzel zeminde masaya oturmaktan çekinmeyen Kılıçdaroğlu, bu kat de yavaş emellerinin figüranlığına namzet olmuştur” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’na kim evet birlikte kimler sınırlı kapılar ardında bindi vermektedir”

Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, “Bu yıldırı sevicilerine biraz soru soracağım ve bunun cevabını bekleyeceğiz” diye niteleyerek sözlerin şunları kaydetti: “KHK’lılara tekrar dönme yolunu açacağı sözünü veren Kılıçdaroğlu, bu yetkiyi nereden almaktadır. Kendisini hüküm adına koyan Kılıçdaroğlu’na ki evet dahi kimler sınırlı kapılar ardında bindi vermektedir? Bu eren budun 15 Orak Ayı haset tanklara cebin göğüslerini koruma ederken tankların yoldan çekilip önünü açtığı Kılıçdaroğlu yoksa iktidara geldiğinde perhiz mi ödeyecektir? Eren milletimizin karşısında ferah ferah KHK’lılara PKK-PYD’ye teröristlere haysiyet madalyası taltif etmeye meze veren Kılıçdaroğlu’na bu rahatlığı ne kalıntı odaklara namert mihraklar sağlamaktadır. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün partisini rüzgardan rüzgara savuran bu yapı neyi amaçlamaktadır. Soruyoruz! Bugüne bugün tıpkısı yol milletin değerlerine kayırıcı çıkmayan Kılıçdaroğlu hangi ahit çıplak yıldırı örgütlerinin etki kumpasların dış mihrakların ayakların karşısında bulutsuz duracaktır? Bizler burada sizin bu sözlerinizi kınamaya sizi domestik ve milli tıpkısı duruş sergilemeye çağırma etmeye geldik. Bu oyunlardan vazgeçin bu dili kaldırılmış edin, ay yıldızın altında bu vatan için sağlıklı durun.”

“Bu memlekete hainlik etmesinler”

Öte yandan, CHP Genel Merkezi önündeki protestoya katılanlardan Yazar Gazi, CHP’nin, “Atatürk ulusçu tıpkı adamdı. Bu vatanı yokluktan Yunanı İzmir’e dökmüştür. Şimdi FETÖ hainlerini başıboş tasarruf etmek emreylemek aşağılık bizim zorumuza gidiyor. Kıtipiyoz üzülüyorum. Kılıçdaroğlu’nun bunu yapması, bunlar bizim zorumuza gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin partisi bu memleketin vergisiyle maaşlarını alıyorlar. Bu memlekete çıyanlık etmesinler” diye niteleyerek konuştu. – ANKARA

Share: