Martir ve gazi ailelerinden, Kılıçdaroğlu’na KHK tepkisi

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Kanun Mesabesinde Kararname (KHK) ile görevden alınan kamu görevlilerinin göreve et kafalı iadeli edilmesi ile ilgilendiren açıklamalarına aksülamel gösterdi.

Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, KHK ile görevden alınan amme çalışanlarına yönelik namına hükümete gelmeleri halinde, “KHK’lıların tamamını görevlerine reddetme edeceğiz” açıklamalarına sert tepki gösterdi. Vakıf üyeleri, CHP Umumi Merkezi uğrunda Kılıçdaroğlu’nu ihtarname etti ve fırka binası önüne yağız çelenk bıraktı. Burada bire bir matbuat açıklaması da gerçekleştiren Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı İkinci Başkanı Kaan Balkır, “Helalleşme gibi ali bir kavramı kullanan Kılıçdaroğlu, İslam’ın akıbet kalesi olan Türkiye’yi gaye düzlük bütün hainlere topluluk çıkmaktadır. Kılıçdaroğlu, akıbet yerine da KHK ile amme kurumlarında ihraç edilen FETÖ’cü hainleri görevlerine tahvil sözü verdi. Türkiye düşmanlarıyla seçme koşul ve değme zeminde masaya oturmaktan çekinmeyen Kılıçdaroğlu, bu defa birlikte erzel emellerinin figüranlığına aday olmuştur” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’na ki ya de kimler ilişkin kapılar ardında bindi vermektedir”

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, “Bu terör sevicilerine birkaç istifham soracağım ve bunun cevabını bekleyeceğiz” diye sözlerin şunları kaydetti: “KHK’lılara yine periyot yolunu açacağı sözünü veren Kılıçdaroğlu, bu yetkiyi nereden almaktadır. Kendisini önem yerine koyan Kılıçdaroğlu’na kim evet de kimler sınırlanmış kapılar ardında destek vermektedir? Bu eren kavim 15 Temmuz günü tanklara alın göğüslerini siper ederken tankların yoldan çekilip önünü açtığı Kılıçdaroğlu yoksa iktidara geldiğinde rejim mi ödeyecektir? Muazzez milletimizin karşısında ferah ferah KHK’lılara PKK-PYD’ye teröristlere onur madalyası taltif etmeye küçümseme veren Kılıçdaroğlu’na bu rahatlığı ne kirli odaklara dun mihraklar sağlamaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini rüzgardan rüzgara savuran bu çatı neyi amaçlamaktadır. Soruyoruz! Bugüne bugün tıpkısı kere milletin değerlerine art çıkmayan Kılıçdaroğlu hangi ahit yalınlık terör örgütlerinin düzensiz kumpasların dış mihrakların ayakların karşısında çıplak duracaktır? Bizler burada sizin bu sözlerinizi kınamaya sizi yerli ve milli tıpkısı duruş sergilemeye çağırma etmeye geldik. Bu oyunlardan vazgeçin bu dili giderilmiş edin, kamer yıldızın altında bu yurt üzere zinde durun.”

“Bu memlekete çıyanlık etmesinler”

Mavera yandan, CHP Umumi Merkezi önündeki protestoya katılanlardan Yazar Gazi, CHP’nin, “Atatürk ulusçu aynı adamdı. Bu vatanı yokluktan Yunanı İzmir’e dökmüştür. Demin FETÖ hainlerini azade artırmak girmek siftinlik bizim zorumuza gidiyor. Aşağılık üzülüyorum. Kılıçdaroğlu’nun bunu yapması, bunlar bizim zorumuza gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin partisi bu memleketin vergisiyle maaşlarını alıyorlar. Bu memlekete çıyanlık etmesinler” diye konuştu. – ANKARA

Share: