Martir Piyade Uzman Çavuş Uçakçı memleketi Çorum’da akıbet yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde teröristlerce yapılan bazuka tacizi sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede martir olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, vasiyeti üzerine memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara GATA’dan alınarak, askeri helikopterle Sungurlu’ya getirildi. Buradan Sungurlu Mehabet Hastanesi morguna kaldırılan şehidin cenazesi, ilk helallik alınmak amacıyla Sungurluoğlu Mahallesi’ndeki evine, henüz sonraları tören üzere Atatürk Meydanı’na getirildi.

Törende tekerlekli sandalye ile vadi düz şehidin annesi Fatma Büyüm, gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri Öztürk ve Ayşe Uçakçı’nın bile törende ayakta durmakta sıklet çektiği görüldü.

Törende cenaze namazının kılınmasının ardından İl Müftüsü Aşure Ayı Biçer aracılığıyla şehidin ruhu için yakarış edildi.

Şehit Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, duanın peşi sıra Sarıkaya köyü mezarlığında defnedildi. Şehidin, ailesine öldüğünde köyüne defnedilmeyi vasiyetname ettiği öğrenildi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının beraberinde Çorum Valisi Mustafa Fellah, Milli Defans Bakan Yardımcısı Muhsin Öz, YANLIŞSIZ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, DÜRÜST Tümen Genel Suret Karı Kolları Başkanı ve Düzce Mebus Ayşe Keşir, DÜRÜST Parti Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Saylav Tufan Köse, Çorum Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.Share: