Mardinli torunlar ilk kez İstanbul’u gezdi

Tuzla Şehremini Şadi Müellif’nın davetlisi namına Mardin’in Kızıltepe ilçesi Akçapınar köyünden mevrut dallar, İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını gezdi, tema parkta eğlendi.

Komutan Kalem Erbabı haziran ayında musahabe ettiği Akçapınar Köyü İlkokulu’nun öğrenci ve öğretmenlerini Tuzla’da misafir etti.

İlk öğün uçağa binerek İstanbul’a gelen ayrıntılar, ilk Memleha’daki Tema Park’ta doyasıya eğlendi. Öğrenciler daha sonradan Memleha Belediyesi Şelale Eğitim Bilimi Parkı ve İstanbul İl Firez Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda Hars ve Turizm Bakanlığına ilişkin müzeleri gezdi.

Gezinin peşi sıra Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, Akçapınar İlkokulu öğretmeni Esra Boyraz ve öğrencilerle Memleha Belediyesi Ayyıldız Toplumsal Tesisleri’nde ayrımsız araya geldi.

Çocuklarla biricik biricik kardeşçe eden Komutan Müellif, “Buraya gelerek bizlere onur verdiniz. Mardin’de bizleri güler yüzle karşılamıştınız. Orada Enver ile satranç oynarken kulağıma ‘Ben İstanbul’a gitmedim.’ dedi. Enver’in bu sözü üstüne sizleri ikram düşüncesi oldu. Şeref duyduk. Akçapınar köyü ile Tuzla arasında bir istek büyü oluştu. artık rastgele zaman burada benzeri yeriniz olduğunu unutmayın.” ifadelerini kullandı.

Akçapınar köyünde öğretmenlik yapan Esra Boyraz, basından strateji ettiği Memleha Belediyesi Dilek Elleri Çarşısı’nın sağlık çalışmalarını okuluna tebliğ etmek istemiş ve okulundaki kâh ihtiyaçların giderilmesi için Memleha Belediye Reisi Yazar’yı çağırma etmişti.

Esra öğretmenin davetini kırmayan Tuzla Belediye Başkanı Muharrir, okulu ziyaret ederek, çocuklarla bire bir araya gelmişti.

Çocukların elan gani şartlarda eğitim bilimi görebilmeleri için harekete güzeşte Tuzla Belediyesi Istek Elleri Çarşısı ve WEFA Uluslararası İnsani Müzaheret Organizasyonu aksiyon birliğiyle haziran ayında Akçapınar İlkokulu’nun hizmet ve onarımı yapılmış, aynı zeka sınıfı oluşturulmuş, öğrencilere tarh etmek, baziçe ve kırtasiye setleri dürü edilmişti.

Share: