Mardin’deki dramatik kazada şehit olan polisle ilgilendiren kahreden detay! Aynı hafta ilk tayini çıkma

Evvel akşam saatlerinde Mardin’in Derik ilçesinde akaryakıt istasyonu yakınında meydana gelen kazada, freni boşalan tır önündeki 2 araca çarptıktan sonraları cumbalak attı. Toplanan kalabalığın arasına arkadan mevrut freni patlamış apayrı tıpkı tır daldı.

20 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Katliam gibi ilçe sonucu 20 sevimli yaşamını yitirdi, 26 can ise yaralandı. Olayın gerçekleşmesinin ardından Mardin’e doğru yola sâdır İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, burada yaptığı açıklamalarında hayatını kaybedenlerden birisinin, görüngü durumunda yaralılara muavenet etmek talip benzeri polis güçleri memuru olduğunu açıkladı. Ayrıca olayla ilgilendiren Derik Cumhuriyet Başsavcılığı eliyle adlî tahkik başlatıldı.

3 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada hayatını kaybeden 20 kişiden İsa Ayebe (40), İrfan Denizköpüğü (40) ve İbrahim Başmaklık (75), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güvenlik Umumi Müdürü Mehmet Patal, Vali Mahmut Demirtaş ve Kaymakam Evren Çakır’ın birlikte katıldığı cenaze töreninden sonra Derik İlçe Mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

ŞEHİT POLİS, 1 HAFTA ILK DERİK’E TAYİN OLMUŞ

İlk kazaya müdahale sırasında şehit olan polis güçleri memurunun kimliği da galiba oldu. Kazada hayatını kaybeden polis güçleri memuru Yahya Ergin’in 1 hafta önceki Tekirdağ Şarköy’den Mardin’in Derik ilçesine tayin olduğu belirtildi. Çanakkale Ezine doğumlu olan 33 yaşındaki polis memuru Ergin’in 1 çocuk babası olduğu ve TEM Büro Müdürlüğünde vazifeli olduğu öğrenildi. Olmuş için Mardin Havalimanı’nda tören düzenlendi.

CENAZESİ MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Öte yandan, törene Güven Genel Müdürü Mehmet Patal, Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz, İl Güvenlik Müdürü Mahmut Karabulut, 70’inci Mekanize Piyade Tuğgeneral Komutanı Liva Senet Denizköpüğü ve şehidin ailesi ile çalışma arkadaşları katıldı.

Törende şehidin münezzeh geçmişinin okunmasının arkası sıra İl Müftüsü Ali Hayri Polat, dua etti. Şehidin eşi ve fariza arkadaşları, tören sırasında gözyaşı döktü. Törenin arkası sıra martir polisin cenazesi, cebe arkadaşlarının omuzlarında askeri uçağa konularak Çanakkale’ye gönderildi.Share: