Mardin’de yalnızlık: Cani adam, eşini çocuklarının gözü önünde defalarca bıçaklayıp, boğazını keserek katletti

16 Ilkgüz günü Dargeçit ilçesinde meydana mevrut olayda Sakıncasız Öner (34), eşi Pakistan Öner (32) ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle kırsal Karabayır Mahallesi’ne göndermek amacıyla yola artık. Güvenli Öner, yolda, elan adsız ayrımsız nedenle eşi Pakistan Öner’i tekraren bıçaklayıp, boğazını kesti. İhbar üstüne fenomen yerine afiyet ve kurnaz ekipleri gönderme edildi. Keyif ekibi Pakistan Öner’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Emin Öner, işlemlerinin ardından irsal edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 SEFER SIĞINMA EVİNE GİTMİŞ

Pakistan Öner’in şikayeti konusunda türlü tarihlerde eşi Emniyetli Öner üzere 5 sefer ‘eşine yaklaşmama ve evden tenkil’ kararı verildiği belirtildi. Öner’in, eşinden ivinti görmeye devam edince 2 öğün avrat dehalet evine yerleştiği, arkası sıra bile annesinin evine geldiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en üst tekrar eş büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştığı anlatım edildi.

KADINLAR PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ

Pakistan Öner üzere, Dargeçit ilçesinde taziye evi kuruldu. Taziye evi önünde bire bir araya gelen kadınlar, tutum yaparak cinayeti ihtarname etti. Pakistan Öner’in defnedildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na gelen kadınlar, ellerinde Öner’in fotoğrafını taşıyarak, “Karı, Hayat, Özgürlük”, “Kadına vurulan ağyar kırılsın”, “Kadına kalkan eller kırılsın” ve “Katile idam cezası” sloganları atarak, mezarın başında ağıtlar yaktı.

“BIR TANE İSTEĞİMİZ DOĞRULUK”

Mezarlıkta açıklama işleyen Pakistan Öner’in kız kardeşi Gülistan Akiba, “Hak yerini bulsun, eksantrik hiçbir molekül istemiyoruz. Bizim bir tane isteğimiz bu. Ablam çekti başkaları çekmesin. Aşırı derecede ablama eziyet etti. Elinden geldiği değme kötülüğü yapmaya çalıştı. Herhangi Bir defasında onu tehdit etti. Seçme defasında onu dövdü. Ablam kimi zaman yaşadıklarının yarısını birlikte bize anlatamıyordu. Daim ivinti görüyordu. Birçok misil boşanmaya çalıştı. İkna ederek boşanmayı fek ediyordu. Bilahare ablam da o çocukları için, tamamen çocukları üzere hep onun dediğini yapıyordu, on paralık sesini çıkartmadı. Sonsuz gözdağı ediyordu. ‘Dışarı çıkmayacaksın, bunu yapmayacaksın, bunu çekmeyeceksin, pencereyi açmayacaksın’. Günücülük vardı, yani bilcümle böyle yapıyordu. Tek isteğimiz adalet. Hak, onun idamı. Apayrı tek özdek istemiyoruz. İdam olsun, onu ölüm cezası etsinler. Tıpkı Pakistan öldü, ikinci Pakistan olmasın. Tıpkı Pakistan yeter bize, ikinci Pakistan çıkmasın” dedi.

“BOĞAZI KESİLMİŞ, BÜTÜN VÜCUDU DELİK DEŞİK”

Pakistan Öner’in koca kardeşi Ahmet Demir de “Daimi kodes istiyoruz, yani bunun hapisten kesinlikle tek şekilde çıkmaması gerekiyor. Böyle ayrımsız caninin insanlar ortada bulunması büyük bire bir risk dokuma ediyor. Bu garip insanlara örnek olacak, değişik bu çeşit durumda olan kadınlara halk uzatacak, daha caydırıcı cezalar istiyoruz. Zaman bize oldu yarın evet sana ya ona ya onun kardeşine ya onun çocuğuna olacak. 5’ten fazla uzaklaştırma kararı verilmiş ve bu yeniden de yetmedi, iki sefer avrat sığınma evine gitti. Köyden kardeşini çağırıyor motosikletle. Üç tekerlekli motosikletle kardeşi geliyor ve bunlar bu arada gidiyor. Yolda, tanım edilecek benzeri format değil, yani galiba motor kullanırken o esnada zaten bıçaklama ergin. Otopsi raporunda 44 bıçak darbesi diyorlar. Bundan bahsettiklerinde kayırıcı bunu nasıl kaldıracak bilmiyorum. Boğazı maktu, hep vücudu bildiğin dam deşik edilmiş” ifadelerini kullandı.Share: