Mardin’de art arda yaşanan iki kazaya ait görüntüler düzenlilik kamerasında

Mardin’in Derik ilçesinde geçkin peş peşe yaşanan, 1 polis güçleri memurunun şehit olduğu, 19 kişinin yaşamını yitirdiği, 6’sı ciddi 26 kişinin yaralandığı trafik kazalarına ilişkin görüntüler, çevredeki güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Derik’te cemaziyelevvel Üçyol mevkisinde ilçe yapan araçlara müdahale edenlere tırın çarptığı kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Kazada yaralanan ve anket kapsamında gözaltına alınan iki tır sürücüsünün tedavileri bitmeme ediyor.

Kazanın meydana geldiği kez ulaşıma açılırken, bölgede kâh nöbet ve kaldırımların hasar gördüğü, tırın çarptığı bire bir kahvehanenin ise kullanılamaz ağıl geldiği görüldü.

Art ardıl yaşanan iki gidiş geliş kazasına ilgili görüntüler, çevredeki hisse senedi yerlerinin asayiş kameralarına yansıdı.

İlk kazaya ait kayıtlarda, iki otomobilin akaryakıt istasyonuna geldiği, bu tam bire bir aracın de sürüklenerek bu araçlara yaklaştığı ve türap bulutu oluştuğu görülüyor.

Başka tıpkısı açıdan kaydedilen görüntüde ise sürüklenerek aceleten mevrut aracın yerde jeneratörle ilgilenen kişinin yanından lahzada geçtiği, bu kişinin yolun kenarına kaçmayı başardığı ancak kaldırımda bekleyen bire bir kişiye aracın süratle çarptığı görülüyor.

İkinci kazaya ilişik kayıtlarda ise evvel kazada yaralananları çevirmek için fenomen durumunda bulunanların freni patlayan tırın birden yaklaştığını görerek kaçmaları yer alıyor.

Share: