Mardin’de 20 kişinin hayatını kaybettiği kazanın tanıkları yaşananları anlattı

Mardin’in Derik ilçesinde art arda meydana mevrut, 1 polis güçleri memurunun martir olduğu, 19 kişinin hayatını kaybettiği, 6’sı tehlikeli 26 kişinin yaralandığı kazanın tanıkları, o anları anlattı.

Derik’te geçmiş Üçyol mevkisinde kaza fail araçlara engelleme edenlere tırın çarptığı kazada fenomen yerinde bulunanlardan Gülsen Sağ, AA muhabirine, kazanın etkisini bibi atlatamadığını söyledi.

“Fırına ekmek almaya geldim. Kaza oldu, tümce oraya koştu. Yaralıları, ölenleri götürdüler. Evimize gidiyorduk ki ikinci kaza oldu. Bire Bir saniye ile kurtuldum.” diyen Sağlıklı, bibi yaşadığına inanamadığını belirtti.

Esen, o anda herkesin şokta olduğunu dile getirdi.

Kolundan yaralandı

Ercan Çeyez (17) ise geçmiş kazayı görüp kardeşinin orada olabileceğini düşünüp, olay yerine gittiğini belirtti.

Araçtan kopan parçanın çarpması sonucu yere düştüğünü anlatan Çeyez, başını kaldırdığında tırın yanından geçtiğini gördüğünü söyledi.

Çeyez, “Kolumun taraf eliyle çarpış aldım. Kazada ölenlerin yüzdelik 90’ı tanıdıktı. Akraba, insan, arkadaş son etti.” dedi.

“Tıpkısı şeylerin patladığını düşündük”

Kazanın yaşandığı bölgede hareket yeri mevcut Delicesine Ektiren ise çalıştığı sırada ızdırap bir curcunalı geldiğini belirtti.

Ektiren, “Ilk benzeri şeylerin patladığını düşündük. Hariç çıktığımızda bire bir toz bulutu vardı. Baktık 2 dil devrilmiş. Ne olduğunu bilmiyorduk. Türap bulutu gidince tırın devrildiğini gördüm. Şoförü çıkmaya çalışıyor. Aceleten yardıma koştuk. Güvenlik kemeri onun sıkıştırmıştı. Bıçakla kemeri kestik, araçtan çıkardık, onu hastaneye gönderdik. Bilahare polis ekipleri geldi. Biz arzu geçtik.” diye niteleyerek konuştu.

Bu tam kazanın kuşkusuz olduğunu anlamak için almaç görüntülerini izlemeye başladıklarını anlatan Ektiren, yeniden sesler gelmeye başladığını duyunca dışarı çıktıklarını söyledi.

Ektiren, “Şiddetli sesleri gelmeye başladı. İkinci kaymakamlık oldu. artık birey kaybı yaşandı. Bu sefer gayrı yaralıların yardımına koştuk. Daha Çok bu kazaları istemiyoruz. Bu en kötüsüydü, henüz kötüleri yaşanmasın.” ifadelerini kullandı.

Share: