Mardin’de 19 Eylül Gaziler Haset nedeniyle izlence düzenlendi

Mardin’dahi 19 Eylül Gaziler Haset zımnında gaziler ile şehit ailelerine müteveccih program düzenlendi.

Kentte tıpkı otelde düzenlenen programda, Kur’an Eli Açık okundu, dualar edildi.

Programda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, şehitliğin ve gaziliğin dünyada tek mutluluk ve makamla ölçülemeyecek büyüklüğünde cesim olduğunu söyledi.

Tarihsel süreçte kazanılan zaferlere değinen Demirtaş, zaman birlikte ülkenin huzuru üzere terörle mücadelenin sürdüğünü belirtti.

Demirtaş, “Bu toprakların evlatları olarak 1000 yıllık yurdumuzdan ve mukaddesatımızdan vazgeçmeyeceğiz. Martir yakınları kendisine sizler sunma zer varlıklarınızı, evlatlarımızı, eşlerinizi, kardeşlerinizi ve babalarınızı yurt sıhhatli olsun diyerek bu topraklara can ettiniz. Kahraman gazilerimiz sizler girdiğiniz mücadelede bedenlerinizden aynı parçayı kaybederken şehadeti hücre aldığınızı bütün cihana gösterdiniz. Size minnettarız. Bu muazzez yurt ve bu kibar budun sizlere minnettar.” dedi.

Programa, 70. Mekanize Tugay Komutanı Sancak Vukuf Yokarıbaş, İl Cingöz Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Münevver Turhan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, ilbay yardımcıları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Share: