Manisa’da hünnap hasadı başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde üretimi yapılan çiğde hasat edilmeye başlandı.

Başta diyabet koyulmak üzere bir nice hastalığa şifa olduğuna inanılan hünnap, havza halkının balaban sözleşme kaynakları arasında meydan alıyor.

Söğütçük Mahallesi’nde toplanmaya başlanan ürün hususi ambalaja alındıktan sonra tırlarla İstanbul, İzmir ve Ankara kabilinden kentlerdeki marketlere gönderiliyor.

Demirci Kaymakamı Yokluk Kayaç, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve İl Tarım ve Orman Müdürü Güçlü Öztürk bile çiftçilerle tarlada hünnap hasadına katıldı.

Bereketli benzeri zaman temennisinde mevcut Ilçebay Kaya, “Sabık yıl ziyaretimizde kasa ve hünnap boylama makinesi talebinde bulunulmuştu. Kaymakamlığımız, belediyemiz ve Tarım İl Müdürlüğü ile projelendirildi ve sandık ve araba realizasyon edilerek konfirmasyon edildi. Devletimiz her ant çiftçinin ve üreticinin beraberinde.” diye niteleyerek konuştu.

Demirci Belediye Reisi Selami Selçuk ise gözyaşı yemiş gelgel merkezinin genişletilmesi üzere çalışmalara başlanacağını söyledi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Güçlü Öztürk ise üreticilerin taleplerini dikkate aldıklarını, adına aktarmak üzere bile gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Share: