Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümü

Beyoğlu Belediye Başkanı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Şanlı Yıldız, “Bu topraklarda bin yıldır, Hükümdar Alparslan’ın ordusuyla, bir fetihle hümayun ayrımsız yürüyüşe başladığı yerde, bu toprağın çocukları yerine Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Laz’ı Roman’ı, Boşnak’ı, Alevi’si, Sünni’si ile biriz, beraberiz.” dedi.

Muş’un Malazgirt ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü kutlama programında mütekellim Baht, iri bir zaferin sene dönümünde kentte olmaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümünü kutlayan Yıldız, “Bu topraklarda bin yıldır, Sultan Alparslan’ın ordusuyla, aynı fetihle hümayun tıpkısı yürüyüşe başladığı yerde bu toprağın çocukları adına Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Laz’ı Roman’ı, Boşnak’ı, Alevi’si, Sünni’si ile biriz, beraberiz. Bin sene geçmiş Hükümdar Alparslan ‘Size aynı yurt bırakıyorum, ebediyen sizin olacaktır.’ demişti. Yıllar sonradan vatanımız nehiy edildiğinde Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ayrımsız şekilde gönül edilen vatanı bire bir budun kendisine yönetmek için Milli Mücadele’yi başlattı.” diye niteleyerek konuştu.

15 Temmuz’da vatanı uğraştırmak isteyenlerin gine hüsrana uğradığını vurgulayan Nasip sözlerini şöyle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, milletiyle bu arada ‘ölümüne, ölümüne’ buyurmak kanalıyla Malazgirt ruhunun capcanlı olduğunu bütün dünyaya duyurdu. Teşekkürname ediyoruz. Biriz ve beraberiz. Temas yıl 26 Ağustos bizim için tıpkısı ahitleşmedir. Birazdan saygıdeğer Cumhurbaşkanımızla buradan sizlerin huzurundan, bu meydanın ruhundan, tarihimizden, inancımızdan, medeniyetimizden aldığı inançla sizlere ve bilcümle dünyaya tıpkısı hakikati hep alay malay haykıracağız. Teşriflerinden dünya saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı yer ediyorum. Saygıdeğer Ulusçu Debi Partisinin Genel Başkanı’na, Büyük Ilişki Partisi Umumi Başkanı’na, Türkiye Balaban Ulus Meclisi Başkanı’mıza, siz değerli misafirlere ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. Demincek bu ahitleşmeyi Cumhurbaşkanımız birazdan gerçekleştirecek. Var olsun birliğimiz, beraberliğimiz. Hamdolsun kardeşliğimiz. Var olsun milletimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz, istiklalimiz, istikbalimiz. Cenabıhak hepinizden razı olsun.”Share: