Malatya bili… Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay’dan Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne övme

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay’dan Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne övme

-Oktay: “Ankara- İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri gelsin hizmet zahir yapılır görsünler”

MALATYA – Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, “İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyelerini buraya çağırma etmenizde yarar var. Bakım ağlamadan lacerem yapılır görsünler. Vatandaşa pekâlâ bakım edilir görsünler. Hizmetlerden belde teşekkürname ediyorum.” dedi.

DÜRÜST Öğür’nin 2023’e akıllıcasına site buluşmaları programına karışmak amacıyla Malatya’ya mevrut Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan’ı makamında görüşme ederek benzeri süre görüştü.

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay’ı Malatya’üstelik ağırlamaktan çevre memnuniyetini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Malatya tarihi hakkında bilgiler aktardı.

Malatya’yı âdemiyet medeniyetinin başladığı ve Anadolu’yu Anayurt özne boy şehri diye niteleyerek tanım ettiklerini belirten Gürkan, “9 bin almanak geçmişi içerisinde değişik medeniyetlere, uygarlıklara, kültürlere karı sahipliği yapmış aynı şehrin şehr’ül eminliğini yapıyoruz. İlk devlet hayatının, ilk kırtasiyecilik hayatının, evvel muhasebe kayıtlarının, ilk mühürleme, gümrükleme işlemleri Malatya’birlikte olmuştur. Bu anlamda UNESCO aracılığıyla dahi tescil edilerek firez mirası listesine makbuz. Anadolu’yu Anayurt işleyen klan şehri derken bile 1071’den evvel Anadolu’nun fethi Malatya’de başlamıştır. Tıpkı zamanda Mevlanalar, Sadrettin Koneviler, İbni Arabiler teferruat anlama ile Anadolu’yu irşad etmişlerdir. Bizlerde bu şehrin şehr’ül emini kendisine atalarımızın yazmış oldukları medeniyet, ayrıntı anlama ve yiğitlik destanlarına bizler üstelik bakım destanları yazmakla mükellefiz. Kendimizi bu konuda merbut hissediyoruz” şeklinde konuştu.

Başbuğ Gürkan konuşmasının devamında Malatya’de bitmeme eden bakım ve yatırımlarla ilgilendiren bilgiler aktardı. Malatya Büyükşehir Belediyesi namına Malatya’nın henüz gündeş ve yaşanabilir ayrımsız şehir haline bildirmek üzere pahal benzeri şekilde çalıştıklarına değinen Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi adına hizmet belediyeciliğinde, delege belediyecilikte, içtimai belediyecilikte, yeşili ve çevreyi esirgeyici belediyecilik ve kültürel belediyecilik alanlarında de hizmetlerimizi yürütüyoruz. Yapmış olduğumuz bakım ve yatırımlarda bizlere destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya’ya çok nazik hizmetler yapıldığını tamlayan Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay ise Malatya’daki çalışmaları takdir etti. YANLIŞSIZ Parti belediyeciliğinin hal üreten ve vatandaşın gönlüne giren tıpkı hizmet anlayışı içre çalıştığını ifade fail Oktay, “Gürkan Başkanımız yapılan hizmetleri hemen başlıklar halinde ifade etti. Basınımızın üstelik beraberinde şunu üstelik teklif edebiliriz. İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyelerini buraya çağırma etmenizde kâr var. Hizmet ağlamadan pekâlâ yapılır görsünler. Vatandaşa pekâlâ bakım edilir görsünler. Hizmetlerden dünya teşekkürname ediyorum.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarete Malatya Valisi Hulusi Delice, DOĞRU Fırka MKYK Üyeleri Bülent Tüfenkci ve Öznur Kötürüm, DÜRÜST Öğür Malatya Saylav Hakan Kahtalı, AK Tümen İl Başkan vekili Hakkı Pekel ile kalabalık bire bir heyet eşlik etti.

Share: