Maden şehidinin paylaşımı kalpgâh yaktı: Güneşi görebilmek için karanlığı kazıyoruz

Bartın’ın Amasra ilçesinde geçmiş akşam 18.15 sıralarında Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Çalım Müdürlüğü’ne merbut maden ocağında meydana mevrut eroin faciasında 41 yaşama hayatını kaybetti.

YÜREKLERİNE ÜZÜCÜ DÜŞTÜ

Yaşamını yitirenlerden geriye ise ailesiyle ve arkadaşlarıyla çekildikleri fotoğrafları kaldı. Ahiret Yolculuğu haberini düzlük madenci yakınları de içtimai iletişim araçları hesaplarından kalpgâh yakıcı paylaşımlar yaptı.

“GÜNEŞİ GÖREBİLMEK İÇİN KARANLIĞI KAZIYORUZ”

Patlamada yaşamını yitiren Yasin Çelik’ten geriye dahi 5 Şubat 2021’dahi içtimai iletişim araçları hesabından, “Güneşi görebilmek için karanlığı kazıyoruz” paylaşımı kaldı. Serhat Kahraman’ın kuzeni Rıfat Yiğit ise “Bartın’da maden ocağında yaşanan patlama sonucu kuzenimiz Serhat Alp martir olmuştur. Cenazesi gün ortası namazına Karabük Kışla Köyü camisinde kılınacaktır” paylaşımı yaptı.

“ILENÇ BE KARDEŞİM HADDINDEN FAZLA ER OLDU”

Gürdal Serenli’nin abisi Zekai Serenli ise kardeşiyle bir fotoğrafta meydan alan ve gine faciada hayatını kaybeden Rahman Özçelik’in birlikte bulunduğu tıpkısı ışık paylaşarak şunları söyledi: “Ah be kardeşim çok erken oldu bu hicran çokça er yaşta gittiniz maden şehitlerimize Cenabıhak yağmur eylesin mekanları cennet olsun.”

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Hayatını kaybedenlerden Amasra’nın Kaman Köyü’nden Emrah Kaval’ın babası Hasan Kaval ise sosyal iletişim araçları hesabından oğlunun hayatını kaybettiğine ilişkin yazı paylaştı. Acılı cet Kaval, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Oğlum Emrah Kaval TTK müessesinde geçirdiği kaza nedeniyle irtihal etmiştir. Zaman öğle vakti namazına müteakip defnedilecektir.”

Emrah Kaval

Amasra’nın Aşağıdere Köyü’nden Enes Vazıh’ın öğretmeni Muhammet Mustafa Felek dahi “Özellikle çıkışlı öğrencim Enes Okumuş ve tamam özge eroin şehitlerimize rabbimden yağmur, ailelerine da çıdam diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı. Beyaz Zehir faciasında hayatını kaybeden Suat Demirkıran’ın ise sabık sene, 7 Mart 1983 yılında Zonguldak’ın Armutçuk beldesindeki maden kömürü ocağında meydana mevrut grizu patlamasında hayatını kaybedenleri manşetine taşıdığı gazetenin sayfasını hesabından paylaştığı görüldü.Amasra’nın Kocaköy Köyü’nden Orhan Altun’un arkadaşı ise ebedî uyku haberini “Kimsenin kalbini kırmamış, dostluğu ve arkadaşlığı ile gönüllerde padişahlık kurmuş Orhan Altun abimin Amasya’üstelik madende şehit olduğunu üzüntüyle öğrendim. Mekanı cennet olsun kabri nurlarla dolsun” ifadeleriyle paylaştı.Rasim Bulut’un ablası dahi kardeşinin hayatını kaybetmesinin peşi sıra “Kardeşimiz Rasim Bulut’u eroin kazası sonucu kaybettik. Rabbim geride kalanlara sabır versin. İkindi namazıyla Yaylacık Köyü’nden defnedilecek. Mekanı cennet olsun” diye niteleyerek tıpkı paylaşım yaptı.

Share: