Liva Şen’e uğurlama töreni düzenlendi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameyle Tuğgeneralliğe feyiz eden Muş İl Güllabi Komutanı İlhan Şen üzere gönderi töreni düzenlendi.

İl Bitirmiş Komutanlığı bahçesinde planlı törende mütekellim Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, zaman burada Sancak İlhan Abat’i uğurlamak amacıyla aynı araya geldiklerini söyledi

“Arkamızda bıraktığımız asar, izler yaşar”

İlhan Şen ile 2 yıl gelişigüzel çalıştıklarını kaydeden Ilbay Gündüzöz, “Bizler tayinci görevlerde çalışan insanlarız. Kaymakamlığımdan bu yana kabaca saydığımda 10 civarında yerden bu şekilde ayrıldım. Komutanımızda bildirme birkaç benim büyüklüğünde kayran değiştirmiştir. Bizim üzere görevlere tabi olanların karşılaştığı doğal sonuçtur. Görev süremiz biter ayrılırız. Ama ayrıldıktan sonraları arkamızdaki eserler, izler yaşar. Zaman burada hazirunun sabah vaktinde hep olması, komutanımızı uğurlamaya gelmiş olması zorla yapılan tıpkısı madde değil. Içten ve buraya bıraktığı iz ve eserlerden kaynaklı” dedi.

“Devleti ululuk işleyen esasen amme düzenidir”

Onurla görev yaptıklarını tamlayan Vali Gündüzöz, “Bu işlemler esasen parayla pulla yapılacak işlemler değil. Hangi verirseniz verin dağda bayırda, ailenden uzakta görev yapmanın maddesel aynı karşılığı olanaksız. Jandarma böyle aynı cingöz, görevi üstelik böyle tıpkısı görev. Tayini tek bitmez, gurbeti tek bitmez. Hepinizin alnından öpüyorum, hepiniz kahramansınız. Ailesinden ırak ara vermek, gurbette varagelmek doğrusu en kebir kahramanlık ve bunu yurt için yapıyorsan haddinden fazla henüz şanlı. Devleti ululuk eden esasen kamu düzenidir. Dayanabilen çok kamu hizmeti vardır ve bunların bol yürütülmesi görevimizdir. Hepsine diyar valisi namına vekâlet ediyoruz. Denetimimizde. Vatandaşın fert, servet, ırz güvenliği temin edildiyse diğerlerinin anlamı vardır. Esasta kamu düzeni yoksa amme hizmetleri de yürümez. Devleti kerem işleyen bu felsefeyi ayakta tutanda manşet kuvvetleridir. Jandarmadır ve polistir” ifadelerini kullandı.

“Bu şike sembol burada dalgalanıyorsa Güllabi Teşkilatı’nın burada emeği, alın teri büyüktür” diyen Vali Gündüzöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu vesileyle tamlık şehitlerimizi, ebediyete vukuf etmiş gazilerimizi kurnaz mensubu, polis güçleri, çeri ve başka sivil memurlarımızı da rahmet ve şükranla anıyoruz. Tugay İlhan Rahat’le 2 yıl çalıştık ve çokça şükür miralay rütbesiyle geldiği 3’üncü alayından ağırbaşlı kendisine istem ettiğimiz kabilinden liyakatine ve ehliyetine uygun şekilde terfi ederek ayrılıyor. Hem terfi aldı hem nasıp aldı. Tayinde Türkiye dışına gitti. Amma çokça uzağa gitmedi. Ahi ülke Azerbaycan’a gidiyor. Namına ailesiyle alay malay bundan sonrada mutluluklar diliyorum. Görevini göre eden bu yiğit dostuma, kardeşime mal boyu daha güzelce görevler, türe ettiği görevleri Cenabıhak baht etsin diyorum.”

İlhan Şen ise böyle aynı günde kendisini yalnız bırakmadıkları üzere törene katılanlara teşekkürname etti. Temas antlaşma arkasında memleket protokolünün desteğini gördüğünü anlatan Şen, “Görev yaptığım 2 sene boyunca desteklerini üzerimden on paralık fire etmeyen ilkin Sayın Valimize, uray başkanımıza, garnizon komutanımıza, özellikle güvenlik müdürümüze ve zırh arkadaşlarıma haddinden fazla teşekkürname ediyorum. inşallah bundan sonrada bu gelişigüzel kazandığı ihtişamını, disiplinini, ruhunu, maneviyatını aynıyla, azaltmadan daima çoğaltarak, gelişerek daha çok kazandığı başarılara ilaveten, kesiksiz ayrıca koyarak ilerleyecektir. Buna inancım tamdır. Bundan sonraki hayatınızda hepinize keyif, mutluluk ve sükse diliyorum. Allah’a sevimli olun” diyerek konuştu.

Yapılan konuşmaların peşi sıra Vali Gündüzöz eliyle Liva Rahat’e ölçüm belgesi sunma edildi. Tuğgeneral İlhan Bayındır’in personelle vedalaştığı tören, çekilen dolgun ışık ile sona erdi.

Programa; İl Garnizon Komutanı Miralay Serhat Ulucan, Çekicilik Kayran Komutanı Gelgel Savunma Miralay Mehmet Sağanak Özalp, İl Inanma Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, AFAD İl Müdürü Taha Yasin Çekiç, belediye başkanları, muhtarlar, şehit ve gazi dernekleri ile vatandaşlar katıldı. – MUŞShare: