Kütahya’da Esenlik Sokağı oluşturuldu

Ilbay Mehabetli Çelik, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünce halkı haberdar etmek ve bilinçlendirmek amacıyla Il önünde oluşturulan Sağlık Sokağı’nın açılışını yaptı.

Kan şeker, voltaj ölçümü, Covid-19 aşı uygulamasının yapılacağı Afiyet Sokağı’nda; dudak ve diş sağlığı, duman ürünlerinin zararları, mıhlı beslenme önerileri, fizyoterapi keyif hizmetleri, vakayiname hastalıklar üstüne vatandaşlar bilgilendirilecek. Sağlık Sokağı, saat 10.00-16.00 saatleri beyninde 2 dolaşma hizmet verecek.

Halk Sağlığı Haftası çerçevesinde açılan Sağlık Sokağı’nın umum tarafından muhakkak ülfet edilmesini talip Ilbay Mehabetli Çelik, “Vatandaşlarımız hastalıklarla yüz yüze kalmadan gerçeklenmiş hikmet sahibi olmalı” dedi.

İnsan sağlığının can kuşu ve eğin adına ayrımsız bilcümle halinde olmasının kamu düzeninin arz büyük parçası olduğunun altını çizen Ilbay Yüksek Çelik, bağımlılıklardan ırak, canlı hayat dikkat çekti.

Vali Polat, “Sigaranın vücuttaki tahripkâr etkisi, hareketsiz yaşamın etken olduğu obezite ve obeziteye tutkun gelişen hipertansiyon, diyabet insan hayatını, toplumsal yaşamı ve amme düzenini çokça faal şekilde zılgıt fail sonuçlar. Hâllenmek ise mümkün. hayat tarzı, yevmiye maltalık aktivitelerinin yoğunlaştığı süreçleri yönetebilme iradesi insanı bu anlamda farklılaştırıyor. Bu iradeyi üretmek içinse kendimizden başlayarak hayat dolu bire bir birliktelik ve sese ihtiyacımız var. Bütün gelişigüzel sigaradan başlayarak tekmil bağımlılıklardan uzak duracak, obezitenin ve hareketsizliğin ortaya çıkardığı sıkıntıları giderecek yaşam biçimini ortaya koymamız geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra stantları görüşme fail Vali Şanlı Çelik, İl Esenlik Müdürü Im Şenkul’dan bilgiler aldı. – KÜTAHYA

Share: