Kütahya’da Cahillik ve Spor Bakanlığı yurtlarına başvuran tam öğrenciler yerleştirildi

Kütahya’da, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı yurtlarına referans yapan öğrencilerin tamamının yerleştirildiği bildirildi.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Fert, yaptığı açıklamada, Vekillik yurtlarına başvuruların önceki fazının anlaşılan olduğunu, Kütahya’daki yurtlara başvurma edenlerin tamamının yerleştirildiğini belirtti.

Kütahya’da Kredi ve Yurtlar Umumi Müdürlüğüne kapalı 11 yurdun bulunduğunu ve kestirmece 13 bin civarındaki öğrenciye eş sahipliği yaptıklarını aktaran Duygusal, şunları kaydetti:

“Kütahya’da yüzdelik 100’lük ayrımsız tonga ile bu yıl ayrımsız rekor kırıldı. Sayın Bakanımızın rapor ettiği üzere yıllık bazda yer çok talebi almamıza karşın birinci safha yerleştirmemizde tarihimizin yer erdemli tertibat oranını gerçekleştirdik. Eskimemiş bir döneme başlamanın bahtiyarlık ve heyecanını yaşıyoruz. Gençlerimiz hiçbir şeyi iptila etmesinler. Kütahya’daki bilcümle yurtlarımız öğrencilerimiz amacıyla ağız ağıza hazırlığını yapmış durumda. Istek rahatlığıyla gelebilirler. Burada değme şey öğrencilerimiz için hazırlandı. Bütün ekibimizle öğrencilerimizi bekliyoruz.”

Share: