Kütahya haberi | Nahiye Müdürü Dündar, Domaniç ormanlarında incelemelerde bulundu

Kütahya Orman Toprak Müdürü Birol Dündar, Domaniç İşletme Müdürlüğü Gürgenyayla ve Dereçarşamba Şeflikleri kayın ve karaçam sahalarında incelemelerde bulundu.

Müdür Birol Dündar’ın, deneyimsizlik bakım, sıklık bakım ve katıksız gençleştirme sahalarında yaptığı araştırmalar esnasında Domaniç Orman İşletme Müdürü Ekrem Oruç düzenlenen silvikültürel icraat karşı vukuf verdi. Toprak programında Ağaçlandırma ve Silvikültür Yazıhane Müdürü Saraka Ersöz ‘birlikte amade bulundu.

Bölge Müdürü Birol Dündar, antrparantez Domaniç İşletme Müdürlüğünde düzenlenecek olan ve Domaniç, Altıntaş, Kütahya ve Tavşanlı Orman İşletme Müdürlüklerinin katılacağı Silvikültür Tatbikatının yapılacağı sahada üstelik incelemelerde bulundu ve tedbir aşaması hakkında muktezi talimatları verdi.

Toprak programının arkası sıra Dündar, Çukurca, Sarıot, Yeşilköy, Kozluca, Muratlı, Ortaca, Durabey, Safa ve Tıraz Köyü Zirai Kalkınma Kooperatif Başkanları ile aynı araya geldi. Toplantıda Domaniç Orman İşletme Müdürü Ekrem Oruç ve İşletme Şefleri birlikte düz aldı. Hem üreticilere ve tüketicilere hesaplı anlamda, hem dahi topluma sosyal anlamda yarar sağlayıcı Kooperatiflerin önemi üstünde durulan toplantıda; sorunlar masaya yatırıldı, istekler üzerinde düşünüm alışverişinde bulunuldu. – KÜTAHYA

Share: