Kütahya Belediyesi’nden toplu sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi toplu sünnet şöleni, hezel yürüyüşü ile başladı. Bengisu Sosyal Tesisleri’nde Şehremini Prof. Dr. Bilici Işık, çocuklara tablet ödül ederek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Kütahya Belediyesi’nin şişko sünnet şöleni, Kütahya Belediyesi uğrunda mehterler takımı gösterimi ile başladı. Belediye önünden Yengi Meydanı’na kadar gerçekleşen bayram yürüyüşünde dallar Komutan Işık ile gelişigüzel yürüdü. Galibiyet Meydanı’nda Kütahya Belediyesi volta otobüsü ile şehir turu yapan sünnet çocukları, Bengisu Toplumsal Tesislerine geldi.

Tesislerde sunulan dernek yemeği programında mütekellim Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilici Işık, “Kütahya Belediyemizin geleneksel sünnet şölenine hepiniz körpe geldiniz. 2019 yılının eylül ayında evvel şölenimizi yaptık. Seçme yıl ilkgüz ayında bu şöleni esasen edelim dedik ancak, hiçbirimizin oranlama etmediği covid salgınından hava 2 yıl müddet ile şölenimizi yapamadık. Covid tedbirleri ortadan kalkar kalkmaz şölenimizi fethetmek istedik. Cenabıhak nasip ederse değme yıl bu şölenimizi gene edeceğiz. Biz çocuklarımıza Türkiye’mizin geleceği yerine bakıyoruz. Yarınımızın geleceği olan bu çocuklarımızı sunu gani şekilde, yer iyice şekilde bu sünnet merasiminde buluşturmak istedik. Çocuklarımıza her şeyin sunma güzeli olsun. Hepsi helali kalburüstü olsun. Çocuklarımızın elbiseleri kendilerinde kalacak. Bize inandınız ve güvendiniz. Evlatlarınızı bu şişko sünnet şölenimize getirdiniz. Temel ve babaları özellikle görünmek için karı bireylerinin rastgele birine ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. Katılımlarınız için herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Komutan Işık’ın konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman’ın duası ve Kur’an-ı Eli Açık tilaveti ile devam etti.

Program, Başbuğ Işık’ın çocuklara hediyelerini vermesi ve eğlence ile bitmeme etti.

Programda Uray Kütahyaspor Pakt Başkanı Erdoğan Çolak, beceri yıldız bilimi ve futbolcular birlikte katılarak, çocuklara futbol topu topu bağış ettiler. – KÜTAHYA

Share: