Kurtuluşun 100. yılında renkli barhana

Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlandı. Kutlama töreninde, şehirde mevcut tekmil hava ve kuruluşlara ait araçların düzenlenen konvoya haremlik etmesi ve vatandaşların maskotlar eşliğinde yürüyüşü mülevven görüntülere sahne oldu.

Kırklareli Şehitliği’nde planlı merasim çerçevesinde utanmak duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu ve kaçınmak atışı yapıldı. Elan sonraları Kırklareli Valisi Birol Ekici, Şehitlik Hatırat Defteri’ni imzaladı.

Vali Ekici, Garnizon Komutanı Liva Mustafa Cüneyt Arıkan ve ve beraberindekiler, şehit mezarlarını müzakere ederek karanfil bıraktı. Özgürlük ve El Erki Meydanı’nda bitmeme fail törende, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği tebrik mesajı okundu.

Tebrik etkinlikleri çerçevesinde merasim geçişi da yapıldı. Geçişte, çiftçilerin kullandığı traktör, patika odalarına ilişik araçlar, üreticiler ve vatandaşların yanı sıra birçok çeşitli kurumdan araçlar kafile yaptı. Merasim geçişinde, çeşitli cemiyet ve kurumlarda görev eden vatandaşlar birlikte meydan alırken, cızık film karakterleri maskotlar birlikte yürüyüşe haremlik etti. Tebrik programında umum oyunları ekipleri birlikte türlü oyun havaları eşliğinde oynadı.

Yaklaşık ayrımsız saat süren etkinliklerin tamamlanmasıyla tebrik programı sona erdi. – KIRKLARELİ

Share: