Kürşat Zorlu’dan Ülker Buldan’a Tepki: “Seçme Sıkışan Parti Liderinin Partimize ve Genel Başkan’ımıza Saldırmasını Katiyen Akseptans Etmiyoruz”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener amacıyla söylediği “Altılı Ganyan Masa’daki bu eş başkanın son ekip toplantısında yapmış olduğu açıklamalar, bire bir sefer elan Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere içtenlikle göstermiştir” sözlerine İYİ Öğür’den tepki geldi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Dokuz Canlı, “Yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları kabul etmek üzere hile ve hamasete başvuranların sonuç dönemde düştükleri zor durumu anlamakla birlikte, gelişigüzel sıkışan parti liderinin partimize ve Genel Başkan’ımıza saldırmasını asla kabul etmiyoruz” dedi.

Pervin Buldan, bugün Ardahan’de yaptığı esnaf ziyareti sırasında Meral Akşener için, “Altılı Masa’daki bu avrat başkanın sonuç takım toplantısında yapmış olduğu açıklamalar, aynı nöbet daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere içtenlikle göstermiştir” demişti.

İYİ Fırka Sözcüsü Kürşat Mukavemetli, Buldan kayıtlı bire bir açıklamayla cevap verdi. Mukavemetli, açıklamasında şunları kaydetti:

İYİ Öğür Sözcüsü Kürşat Güçlü eliyle yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Zaman benzeri politik partinin herif umumi başkanı, Umumi Başkan’ımız Sayın Meral Akşener’in 9 Kasım 2022 günlü ekip toplantımızdaki konuşmasında dile getirdiği eleştiriler karşısında, tıpkısı öğür umumi başkanına yakışmayacak çirkinlikte, incelik sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir tiksinti dilini benimseyerek batıl suçlamalar ve hakaretlere müracaat yolunu yeğleme etmiştir.

“GELIŞIGÜZEL SIKIŞAN PARTİ LİDERİNİN PARTİMİZE VE GENEL BAŞKAN’IMIZA SALDIRMASINI KATIYEN AKSEPTANS ETMİYORUZ”

Partimizin ve Umumi Başkan’ımızın bahis konusu konuşmasındaki tespit ve uyarıları serencam merhale kilitsiz küreksiz ve nettir. Kürtler, bu ülkenin, bu vatanın asli ve şerefli vatandaşlarıdır. Bu çerçevede, rastgele tür ayrımcılığı reddediyoruz. Antrparantez, yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları bürümek amacıyla dolma ve hamasete başvuranların son dönemde düştükleri baskı durumu anlamakla birlikte, seçme sıkışan tümen liderinin partimize ve Genel Başkan’ımıza saldırmasını asla kabul etmiyoruz.

“SİYASET ERZEL ALTINDA İLKESİZ, SEVİYESİZ YAPILAN BU RÖFLE OYUNUNU MİLLETİMİZİN TAKDİRİNE DEVRETME EDİYORUZ”

Siyaset adı altında ilkesiz, seviyesiz yapılan bu saye oyununu milletimizin takdirine havale ediyoruz. İYİ Parti adına, milletimizin beher ferdinin hak ettiği mutlu, rahat, gönençli ve bağımsız milletvekili aynı Türkiye’yi düz yazı edebilme hedefi üzere evvel günkü azmimizle çalışmaya devam edeceğimizi bir yol daha vurguluyoruz.”

İYİ Fırka Genel Sekreteri Murat Poyraz bile konuya ilişik içtimai iletişim araçları hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Ülker Buldan’ın ‘Ben, eşimi faili müphem cinayetler döneminde kaybettim. Akşener o aktarılma hükümetteydi’ iftiralarının devamı niteliğindeki, bugün basına yansıyan yeni iftiralarına ilgilendiren çarpık çurpuk sorular ve cevaplar aşağıdadır.

“SUSURLUK KAZASI SONRASINDA BU SKANDALLA İLGİLİ SORUŞTURMAYI KİM AÇTI? KARŞILIK: MERAL AKŞENER”

Pervin Buldan’ın eşi ne ahit öldürüldü? Cevap: 1994. Susurluk Kazası hangi zaman oldu? Cevap: 3 Kasım 1996. Susurluk skandalında İçişleri Bakanı kimdi? Karşilik: Mehmet Ağar. Meral Akşener hangi ant İçişleri Bakanı oldu? Yanit: 8 Teşrinisani 1996. Susurluk Kazası sonrasında bu skandalla ilgili soruşturmayı kim açtı? Karşilik: Meral Akşener. Susurluk skandalına ilgilendiren 29 soruşturmanın 27 tanesinde kimin imzası vardı? Karşilik: Meral Akşener, Açılan soruşturmaları kim nihayete erdirir; İçişleri Bakanlığı mı, hüküm mı? Cevap: Yargı.

“28 ŞUBAT’TA KİM TEHDİT EDİLDİ? KARŞILIK: MERAL AKŞENER”

28 Şubat’ta ki tehdit edildi? Yanit: Meral Akşener. Ki zılgıt etti? Karşilik: Demokrasiye denge ayarı veren mevki-modern darbeci paşalar. 28 Gücük Ay kararları ki imzaladıktan sonraları dönemin Hükûmet marifetiyle imzalandı? Cevap: Başbakan merhum Necmettin Erbakan. Mehmet Ağar kimin himayesinde ve oğlu Tolga Ağar hangi partiden mebus? Karşilik: DOĞRU Parti. Çözüm Süreci hangi partiler tarafından tasarlanarak hayata geçirildi? Cevap: AKP ve HDP. Anayasa değişiklik teklifi üzere ki birtakım ziyaret etti ve kim birtakım ağırladı? Karşilik: AKP ve HDP.

“İFTİRAYI SİYASETİNDE ALIŞKANLIK HALİNE GETİRENLER KİM”

Susurluk skandalına kim sormaca açtı ve 28 Küçük Ay’a kim direndi? Karşilik: Meral Akşener. Türkleri ve Kürtleri fellah yerine görüp kendilerini da sahip namına konumlayanlar ki? Cevap: Topluluk koalisyonu ve HDP. İftirayı siyasetinde arkadaşlık haline getirenler ki? Karşilik: Siyaseti milletin bekası değil öz bekası üzere işleyen bütün bu listeye girmeye türe kazanır. Milleti kutuplaştırmak kimin ekmeğine yağ sürüyorsa bu cetvel onların.”

Share: