Kurası çekilen sosyal basamak projesinde ilk çıkan benibeşer, herkesi sevindirdi!

Türkiye’nin merakla izlem ettiği “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında geçmiş kuralar zaman çekildi.Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Şişman Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ) marifetiyle hayata geçirilen proje kapsamında önceki kuralar Şırnak ve Ardahan’üstelik çekildi.

250 KONUTUN KURASI ÇEKİLDİ

Ardahan’üstelik İnönü Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir Spor Salonu’nda planlı ad çekme törenine, Ilbay Vekili Delimsirek Çipo, Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bahtiyar Topal ile konutlara referans işleyen aileler katıldı. 250 konutun kuraları çekildi. Noter huzurunda ilk kurayı çeken Ilbay Vekili Çipo, konutların yavuz olmasını diledi.

İSMİ İLK SIRADA ÇIKAN İSİM HERKESİ SEVİNDİRDİ

Cılız ismi sâdır 15 Temmuz gazisi Utku İpek, evvel evine kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Togg’a birlikte eş olmayı sahne ettiğini anlatım fail İpek, “Allah devletimizden razı olsun. Iyicene ayrımsız ihtisas. Karı sahibi olduk. İnşallah Togg’a da topluluk oluruz. Allah herkese kader etsin” sözlerini kullandı.

KURA ÇEKİMLERİ CANLI NAMINA YAYINLANDI

Şırnak’ta ise 1450 basamak için kura çekimi ilişkin spor salonunda yapıldı. 3 bin 406 başvuru arasından türe sahipleri noter nezdinde belirlendi. Algın ismi çıkan adalet sahiplerinin adları tek bir tane okunup dijital ekrana yansıtıldı. Ad Çekme çekimleri, TOKİ vasıtasıyla toplumsal medya hesapları üzerinden hareketli kendisine yayınlandı.

Share: