Kudüs’e bilgisiz giden İtalyan Renato Romano Beypazarı’na ulaştı

İtalya’dan Kudüs’e yayan müracaat etmek üzere yola sâdır 29 yaşındaki Renato Romano, Ankara’nın Beypazarı ilçesine ulaştı.

Roma’dan çıktığı Kudüs yolculuğunda yürüyüşünün 85. gününde Beypazarı’na gelmeyi başaran Romano, Beypazarı Uray Hars Müdürlüğünce turizm ofisinde konuk edildi.

Burada açıklamada mevcut Romano, Beypazarı ziyaretinden memnun kaldığını, ilçede namına gösterilen ilgiyi rastgele yerde anlatacağını söyledi.

Kudüs’e yaya yerine gittiğini vurgulayan Romano, şimdiye kadar yolculuğunun iyi geçtiğini, bazen bölgelerde konakladığını, dinlendikten bilahare sabahın er saatlerinde dinç olarak yola devam ettiğini anlattı.

Romano, Beypazarı’nın isimini daha başlangıçta duyduğunu, tarihi harir yolu üzerinde olduğunu öğrendiğini belirterek, “Zaman birlikte yolum bu iyicene şehre düştü. Beypazarı’nı gezme ve rüyet fırsatım oldu.” dedi.

Buradan Ankara’ya gideceğini belirten Romano, “Kudüs’e kadar yolculuğum hangi büyüklüğünde sürer bilemiyorum ama Kudüs’e varacağım. Hedefim Kudüs. Türkiye süresince yolculuğum gayet adamakıllı geçiyor. Sürücüler, yolda yanımdan geçe korna çalarak beni selamlıyor.” diyerek konuştu.Share: