KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Ekin oturumu başladı

Değerlendirme, Latif ve Tonga Merkezince (ÖSYM) düzenlenen oturumları tahrip edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Kültür oturumu başladı.

Adaylar, sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan dolayısıyla çokça ateşli olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Metin amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi bakmak üzere gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Sevda Mütebessim, “Psikolojileri çok bozuldu bilcümle gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil yeniden. Yazık bu iş eziyete. Bu çocuklara eyvah günah. İnşallah bu misil aynı özdek olanaksız. Ayrımsız senedir hazırlanıyorlar. Tıpkısı seneleri çöp oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi adına psikolojileri haddinden fazla bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Ruhsal Danışmanlık ve Delalet (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı üzere sınava şümullü ayrımsız şekilde hazırlanamadığını ifade fail Hanım Demirkıran, “Yüksek körü baktım. Dershaneye falanca gidenler varmış. Mahsus bir puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum çok faziletli benek alacağımı. Benzeri da ego Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım biraz henüz faziletkâr oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye düşünüyorum. Geçen yol 83-84’le atandık en üst.” diyerek konuştu.

Son tekrarlarını işleyen adaylar henüz sonradan imtihan binalarına giriş yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Sınav, 10.15’te başladı.

Genel Yetenek ve Umumi Hars oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 dakika müddet verilecek.Share: