Konyaspor istikrarlı oyunla “yıldızlar” nüfuz etmek istiyor

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, transferde talih olabilecek oyuncuların tercih edildiğini söyledi.

Özgökçen, AA muhabirine, takımın zaman başı performansını, transferde izlenen kez haritasını ve Konya Büyükşehir Stadı’ndaki medar yenileme çalışmalarını değerlendirdi.

İlk 5 haftada mağlup olmadan ve gol yemeden göz dolduran ayrımsız istatistik yakaladıklarını aktaran Özgökçen, “Aslında 36 haftanın böylelikle konuşmak geçişsiz. İlk 5 haftada gol yemeden, yenmiş olmadan tahsis etmek iyice benzeri vakıa. Gol bile yiyeceğiz, yenik bile olacağız ama kebir olan topluluk baziçe ve bütünlüğünü bozmadan sezon sonunu başarıyla tamamlayabilmek.” diyerek konuştu.

Transferde şans adayları tercih edildi

Özgökçen, transfere erken başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Er başlayan, erken nöbet alır. Bunun faydasını ilerleyici zamanlarda göreceğiz. Takımın birbirine alışması, ayrıksı takımlara göre henüz önde olacak. İnşallah ahenk sağlandığında Konyaspor çok elan gür yerlere ati. Transferde ayağımızı yorganımıza bakarak çıkarmak zorundayız. Finansal durumu ve bütçemizi kasten kalkmak zorundayız. Mali disiplini bozmamalıyız. Bu şekilde para aktarımı yapıyoruz. Ayrıksı takımlar ayrımlı yapabilir. Transferde şanlı olan çokça mal harcamadan yıldızlaşacak oyuncuları ortaya çıkarabilmektir. Temel gayemiz ve hedefimiz üstelik budur.”

“Konyaspor elbet benzeri ahit böke olacak”

Sabık sezonu üçüncü tamamladıklarını hatırlatan Özgökçen, şöyle devam etti:

“Merdiveni, basamakları yavaş yavaş çıkacağız, demiştik. Sabık yıl bunun bir göstergesi oldu, üçüncü olduk. Burada majör olan teferruatlı müddet, 3-4-5 yıl mihman olabilmek. Temelli olduğumuzda Konyaspor kendisinden bahsedilir ayla gelir. Bu yıl bile peş sıralarda tamamlama hedefimiz var. İnşallah bu şekilde tamamlarız. Konyaspor, bökelik olasılığı içinde yer alıyor. ‘Merdiveni, basamağı yavaş yavaş çıkacağız’ dediysek bile Konyaspor elbet tıpkısı ahit şampiyon olacak. Bu, bize yahut başkasına şans evet hiç cesim değil. Kulüp namına arz tepede kayran alabilmek mefret.”

Statta destek halı görünümünde

Özgökçen, Konya Büyükşehir Stadı’ndaki dayanaklık etmek restorasyon çalışmaları kapsamında çimin serildiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi ile ateşli tıpkı çalışmaya girdiklerini dile getirdi.

Bu noktada çabuk çalışıp kişi sahalarında maç tavlamak istediklerini vurgulayan Özgökçen, “İnşallah karşıtlık çıkmadığı takdirde Ümraniyespor maçıyla seyircimizle buluşacağız. Şu anda tam halı görünümünde aklık tıpkı dayanak var. Konyaspor, amerikan bar eden aynı takım. Bu zeminde çok daha güzel ve ezgi zevki efdal maçlar oynanacaktır diye niteleyerek düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.Share: