Konya’da polis okul çevrelerini 110 ekip, 270 personelle denetliyor

Konya Itimat Müdürlüğü, eskimemiş eğitim bilimi talim döneminin başlaması nedeniyle 31 ilçedeki umum okulların çevresinde 110 kol ve 270 personelle teftiş gerçekleştirildiğini bildirdi.

İl Inanma Müdürlüğünden yapılan kayıtlı açıklamada, okulların çevresindeki denetimlerin kırıcı şekilde bitmeme edeceği belirtildi.

Denetimlerle çocukların suça sürüklenmesinin ve cürüm mağduru olmasının engellemesinin amaçlandığı tamlanan açıklamada, şu ifadeler vadi aldı:

“Çocukların, fiziksel ve ruh bilimi gelişimini etkileyecek dokuncalı alışkanlıklardan, ağırbaşlı maddelerden müzaheret etmek ve tehlikesiz tıpkısı ortamda gelişimlerini sürdürebilmeleri amacıyla okullar ve çevrelerinde mevcut umuma peyda park yeri ve aynı alanlarla iş yerlerine serbest yetenekli denetimler gerçekleştirdi. Antrparantez okulların kısık olduğu bölgelerde yapılan denetimlerle ekol geçidi ve bulaşıcı önceliği konularında araç sürücülerine hassaslık göstermeleri üstüne uyarılarda bulunuldu.”

Denetimlerin ekol çevrelerinin beraberinde mümasil gelişim yerleri ve servis araçlarında bile daima devam edeceği belirtildi.Share: