Konya’da geçirdiği kazadan 3,5 kamer sonradan hayatını kaybeden öğretmene okulunda hazin veda

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, tahminî 3,5 kamer geçmiş geçirdiği trafik kazasında vahim yaralanan ve esbak hayatını kaybeden beden terbiyesi öğretmeni Mahmut Çay üzere 28 yıldır fariza yaptığı Mürtefi Akkanat Rum Lisesi’nde tören düzenlendi.

Beyşehir Kerem Hastanesi morgundan alınan Öz’ın cenazesi, aktarım aracıyla fariza yaptığı lisenin bahçesine getirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Misafir, buradaki törende, 2022-2023 terbiye-talim yılına, beden eğitimi öğretmeni olan Mahut Çay’ın vefatı cihetiyle çok ekşimsi başladıklarını belirtti.

Mihman, “Yüzme bilen bir mektepli varsa Mahmut hocamın eseridir, şayet zaman yaklaşık 500 mektepli idman yapıyorsa bu Mahmut hocanın eseridir. Anadan Görme okçuluktan tutun birlikte atletizme büyüklüğünde, futbola, voleybola büyüklüğünde, hem kendisi meşbu yoğun benzeri sportmen hem üstelik öğrencileri yetiştirmiştir. Spor özne kim varsa emeği olduğunu düşünüyorum. Elhasıl Beyşehir’imizde çokça iyicene bire bir kirli bırakmıştır. Camiamızın, ilçemizin, hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

Mahmut Çay üzere okulun bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından dua edildi. Bu tam kızı Üzüntü Öz’ın “Götürmeyin lütfen.” sözleriyle babasının tabutundan tutması, duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu. Bire Bir kazada yaralanan Er Kişi Çay dahi babasının cenaze namazında temiz tuttu.

Tabutun omuzlarda taşınıp cenaze nakil aracına alındığı esnada katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

Cenaze törenine, Beyşehir Şehremini Adil Rahat, ekol müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi partilerin ve sivil sosyete kuruluşlarının başkanları, muhtarlar, veliler ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Yunus T. yönetimindeki 42 AKS 906 plakalı minibüs, 28 Mayıs’ta Beyşehir- Seydişehir karaca yolunun 2. kilometresinde Er Kişi Çay yönetimindeki 42 BDD 62 plakalı otomobille çarpışmıştı.

Refüje savrulan otomobilin sürücüsü Sap Öz ile yanındaki babası Mahmut Öz ile minibüste bulaşıcı olarak bulunan Bilgelik D. yaralanmıştı.

Ağır yaralanan Mahmut Çay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Kasıt Tababet Fakültesi Hastanesi’ne giderilmiş, aheste bakımda 3,5 ay otama gören Öz, cemaziyelevvel hayatını kaybetmişti.

Share: