Komutan Pekyatırmacı: “Eğitim Bilimi ve deneyimsizlik faaliyetleri önceliğimiz”

Konya’nın form Selçuklu İlçe Şehremini Ahmet Pekyatırmacı, Cuma Buluşmaları çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Kampüs Camisi’nde öğrenci ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Selçuki Belediyesi vasıtasıyla her hafta ayrımlı bir mahallede gerçekleştirilen Cuma Namazı buluşmaları devam ediyor. Bakım kalitesine katkı sağlayan ve vatandaşların Selçuklu Şehremini Ahmet Pekyatırmacı ile görüşerek istem ve önerilerini bir numara ağızdan ilettikleri buluşmalarının bu haftaki adresi Akademi Mahallesi oldu. Cuma Namazını Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüs alanı içerisinde vadi düzlük Kampüs Camii’nde kılan Başkan Pekyatırmacı, namaz sonrası mektepli ve vatandaşlarla bire bir araya geldi, şehremaneti hizmetleriyle ilişkin gelen heves ve önerileri dinledi. Programda Başbuğ Pekyatırmacı’ya, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, DOĞRU Tümen Konya İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Abdullah Sait Kıyak, Selçuki Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, uray sedir üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Akademi Muhtar Abdullah Doğan birlikte zevcelik etti.

“Selçuki Belediyesi gençlerin yanında”

Selçuki’dahi eğitime ve öğrenciye derece verdiklerini rapor eden Selçuki Şehremini Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi kendisine gençlerin milli ve manevi değerlere ilişkin ayrımsız şekilde geleceğe hazırlanmaları yerine terbiye ve bilgisizlik faaliyetlerine iri önem veriyoruz. Selçuk Üniversitesi’nde eğitim bilimi gören ve bölgemizde kıvrak darülfünun gençliğine aksetmek amacıyla Bosna Hersek Mahallesi’ne hizmet veren Talha Bayrakçı Gençlik Merkezimiz darülfünun gençliğinden tehlikeli bağlam görüyor. Burada Selçuklu Gençlik Meclisi yoluyla öğrenci toplulukları ve sivil sosyete kuruluşlarıyla birlikte sürdürdüğümüz sosyal, kültürel ve eğitim bilimi programları ile öğrencilerin zatî gelişimine katkı sağlıyoruz. Bu yıl bire bir ilkini gerçekleştireceğimiz eğitim bilimi desteğini birlikte Selçuki’de hayat dolu darülfünun öğrencilerimize sunuyoruz. Bu yıl sınavlarında sükse göstererek ilk defa üniversiteye yerleşen ve Selçuklumuzda ikamet edip, ülkemizin değişik şehirlerindeki üniversitelerinin ön lisans ve lisans bölümlerine ilk defa taşıt yaptıran bütün öğrencilerimize bin TL eğitim bilimi desteği bizden. Selçuk Üniversitesi ve Konya Beceri Üniversitelerimizde okuyup Selçuklu’bile durma eden ve başvuru şartlarını taşıyan mecmu öğrencilerimize yıllık bin 500 Türk Lirası eğitim desteği birlikte Belediyemiz vasıtasıyla sağlanacak. Selçuklu Belediyesi namına gelişigüzel ahit önceliğimiz eğitim bilimi. Terbiye anlamındaki yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu çerçevede Bosna Hersek Mahallemize kazandırdığımız Yıpranmamış Sulp Şehir Kütüphanesi’ni da tamamladık. Mümasil zamanda resmi açılışını gerçekleştireceğiz inşallah. Antrparantez zaman canan Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili. Bu şalter ile kandilimizin hep insanlığa rahmet ve yaşayış getirmesini Allah’tan niyaz mesabe, hemşehrilerimizin ve bilcümle İslam aleminin Mevlid Kandilini kutlama ederim” dedi. – KONYA

Share: