Komutan Özkan, biber üreticilerinin hasadına katıldı

Karacabey Belediye Reisi Büyük Özkan, bire bir yandan şehirde süren enfrastrüktür çalışmaları üzere kırsal mahallelerdeki denetimlerini sürdürürken, bire bir yandan çiftçileri de bekâr bırakmıyor. Özkan bu çerçevede biber üreticilerinin hasadına katılarak icraat hakkında bilgi aldı ve değerlendirmelerde bulundu. Karacabey’in mehabetli ekincilik ürünlerinden birinin bile biber olduğunu anlatım fail Özkan, “Biber hasadı, üreticimize ve vatandaşlarımıza körpe olsun” dedi.

Özkan esbak aktarılma, düz mahallelerinden olan ve tarımın kırıcı gerçekleştiği Yenisarıbey Mahallesine ziyaretlerde bulundu. Mahallede biber üreticileri ile biberlerin toplandıkları alanları mülakat eden Özkan, burada tüccarlar, çalışanlar ve vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

Çiftçinin yüzü gülüyor

Özkan Yenisarıbey Mahallesi’nde yaptığı konuşmada,”Bu mahallelerimizde ağırbaşlı tıpkı şekilde rençperlik faaliyetleri yapılmaktadır. Domates sezonumuz başlamıştı. Biber sezonumuz da başladı. Şu anda dahi tarlalardan, arazilerden toplanan biberler buralara yani depolara, nakız binalarına getiriliyor. Burada paketleniyor. Deforme ergin olanlar ve siftinlik olanlar ayrılarak, nitelikli bire bir şekilde İstanbul, Bursa, İzmir kabilinden değişik vilayetlerde pazarlara bildirme ediliyor. Burada işçilerimiz vasıtasıyla ayrıştırma işlemi yapılıyor ve közlemek amacıyla pazarlara en ediliyor. Karacabey’de yetişen biberlerin birinci sınıf olduğunu, işlek olduğunu çok şen fark edebiliyorsunuz. Burada tığ hep üreticilerimize, tüccarlarımıza, herkese anlı şanlı benzeri mevsim diliyoruz. Bereketli olsun inşallah, ürünleri mal yapsın. Şu anda ürünlere talep var. Alelhusus kapya biberleri konusunda çiftçinin yüzü gülüyor. Domatesleri de inşallah ferah peki diye umut ediyoruz. Çiftçilerimize, üreticilerimize kolaylıklar diliyoruz”dedi. – BURSA

Share: