Kızılelma’nın kanatları kurup takma edildi

Kullanıcı talepleri doğrultusunda, Türk mühendisleri vasıtasıyla geliştirilen yerli iletişim platformu BiP’in Genel Müdürlüğüne Gökhan Yüksektepe atandı. BiP hakkında açıklamalarda mevcut Yüksektepe, BiP’mağara bulunan durumu ve ati planlarını değerlendirdi. Gökhan Yüksektepe değerlendirmesinde, siber düzenlilik odağında zatî verilerin korunmasına yönelik çalışmaların önemine dikkat çekti.

“Teknolojide yerliliğin kritik önemine benzeri öğün daha tanık olduk”

Günümüzde okunabilen ve emniyetli iletişimin son paye önem taşıdığına değinen BiP Umumi Müdürü Gökhan Yüksektepe, şunları söyledi: “Serencam zamanlarda acun genelinde yaşanan gelişmeler ve buna koşut toptan uygulamalardaki kesintiler, teknolojide yerliliğin ciddi önemine baştan tanık olmamızı sağladı. Zaman teknoloji ihracatında zinde ülkeler, bundan sonra kriz süreçlerinde ihraç ettikleri teknolojiler, ürün ve hizmetler üzerinden ülkelere yaptırımlar uygulayabiliyor, bu sebeple yerli yapıt ve teknolojilerin geliştirilmesi hem iletişim ve uygulayım bilimi faaliyetlerin sürekliliğini temin etmek hem da düzenlilik açısından stratejik önem sunma ediyor. Bu anlamda BiP’in, yerel uygulamaların değerinin arttığı tıpkı dönemde büyüklük sınırlarımız zarfında geliştirilmesi ve umum kullanıcı verilerinin Türkiye sınırları içindeki efdal güvenlikli marifet merkezlerinde titizce korunması, ülkemiz üzere stratejik ayrımsız derece oluşturuyor. Bunun birlikte Hindistan, Pakistan, Malezya, Bangladeş ve Endonezya başta atılmak üzere hep 192 ülkede 90 milyonu fazla inzal sayısına vasıl ve globalde 4,5 hatim büyüyen BiP’in arsıulusal alandaki başarısı birlikte güvenli aynı kucak olduğunu ortaya koyuyor. 33 ülkede 7 operatörle yaptığımız toptan anlaşmalarla gelişigüzel 2022’da BiP’i elan aşkın kullanıcıya aksettirmek üzere ağırbaşlı ceht göstereceğiz. Standart atak uygulama anlayışının ötesinde insanların bir nice ihtiyacını karşılayabildikleri bir yaşam platformu kendisine konumlandırdığımız BiP, milyonlara selis ve sakıncasız bildirişim deneyimi sunmaya ve gelişmeye bitmeme edecek.”

Etraflıca iletişim deneyimi üzere tamlık operatör kullanıcılarına engelsiz

Türkiye’dahi cerrah ayırt etmeksizin internet kotasını harcamadan herkesin ferah ferah kullanabildiği BiP, sunduğu birçok alelhusus özen çekiyor. BiP’teki ‘Durum’ özelliğiyle kullanıcılar, Boyut menüsüne tıklayarak video yahut fotoğraflarını uzanım namına paylaşabiliyor. ‘Kadro Transfer’ özelliği sayesinde daha geçmiş mesajlaşma uygulamasında mütezayit gruplar ve ahbapça geçmişleri palas BiP’e aktarılabiliyor. Ayrıca BiP’te 15 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve ekip görüntülü görüşmenin birlikte HD fotoğraf paylaşım seçeneği de bulunuyor. BiP’in ortamında bulunan Ivedi Buut Butonu, deprem ve diğer saf afet durumlarında aceleci, çarpık çurpuk ve okunabilen iletişim kurulabilmesine yardımcı oluyor. İhtiyaç halinde uygulama içindeki butona basan kullanıcılar, başlangıçta belirledikleri kişilere tek tuşla yardıma ihtiyaçları olup olmadığı bilgisini konumlarıyla alay malay gönderebiliyor. BiP’mağara ‘Kaybolan Tasarı’ özelliği sayesinde ise gönderilen mesajlar, seçilen süre süresince ahbapça ekranında görünüyor ve müddet sonunda tabiatıyla adına siliniyor. ‘Anlık Tercüme’ özelliği mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde dostça etmeye imkan tanıyor. BiP’in kullanıcı verileri, Türkiye’deki yüksek güvenlikli malumat merkezlerinde korunuyor.

Gökhan Yüksektepe kimdir?

İstanbul Ustalık Üniversitesi Elektronik Danışma Mühendisliği Bölümü’ndeki lisans eğitimini 2000 yılında tümleç Gökhan Yüksektepe, MBA programındaki yüksek lisans derecesini ise İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2003 yılında aldı. İş hayatına 2000 yılında Turkcell’dahi Network Planlama Mühendisi adına başlayan Yüksektepe, 2007-2015 yılları beyninde Superonline’de Network Planlama Yöneticisi, 2015-2020 yılları beyninde ise Turkcell Cenup&Garp Nahiye Meydan Faaliyetler Direktörlüğü görevini üstlendi. Yüksektepe, 2020 yılından beri Sayısal Servisler&Çözümler Grubu’nda Gelişen Platformlar Direktörlüğü görevini sürdürüyordu.

Türkiye BiP’deri bayramlaştı, rekor kırıldı

Turkcell ve Samsung’dan stratejik teşrikimesai

Turkcell’den KOBİ’lere Sayısal Inkılap desteği

Share: