Kira artışları, aşağı evlere taşınanları depolara yöneltti

Büyükşehirlerde 2+1 ile 3+1 daireler beyninde 5 bin TL’ye raci değer farkları nedeniyle kiracılar siftinlik evlere yöneldi. Icar artışları sonrasında henüz pespaye evlere taşınanlar ise fazla eşyalarını kıymak namına depolara başvuruyor.

Kira artışlarıyla gelişigüzel site içi taşınmaların yüzde 58 azaldığını kaydeden Göztepe Nakliyat Küresel Lojistik CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

“Icar fiyatlarındaki artışlar kent dışına yapılan zorunlu göçün yanı sıra birçok gelişmeyi da birlikte getirdi. Örneğin 1 görüş daha büyük bir lüp icar fiyatının büyükşehirlerde 2 bin ila 5 bin TL beyninde değişmesi, depolara talebi artırdı. Zira şişman ocak ya dahi ofislerden daha oldukça mekanlara flört etmek durumunda mütezayit insanlar, satmak istemedikleri eşyaları saklayabilecekleri alanlara gerekseme duyuyor. Biz dahi 1978’den bu yana lojistik sektöründe hizmet veren Göztepe Taşımacılık namına geliştirdiğimiz sürdürülebilir efkâr ve uygulamalarla, müşterilerimize ocak eşyası depolamadan bölüm ve evlerin nakliye süreçlerine kadar inanılır ve disiplinli çözümler sunuyoruz.”

GÜVENİLİR VE UYGUN MALİYETLİ KURUMSAL NAKLİYECİLERE ARZU ARTTI

Karı kiralarının artmasıyla birlikte ırak lokasyonlara taşınan bireylerin sürecin yükünü budamak için kurumsal nakliye firmalarına yöneldiğine dikkat çeken Ulaş Gümüşoğlu, “Türkiye genelinde hane fiyatlarında ve kiralarda tanıdık artışlar, mecburi kafile hareketini doğurdu. Zira alelhusus büyükşehirlerde iki üç katına kadar yükselen kiralar, insanların bol bolamat düzeyini düşürerek ayrımsız kısmının yaşadığı bölgeden henüz ırak bir lokasyona ya dahi değişik tıpkısı şehre kafile etmesine kat açıyor. Süreçteki masrafları sunu aza ıskat etmek ve eşyaları üzere yıpranmamış ocak veya depolara taşınırken korunaklı paketleme ve transfer hizmeti almak isteyenler, kurumsal hizmet sağlayıcılara yöneliyor. Tığ dahi 40 yılı aşan deneyimimizle evden eve transport hizmeti sunuyoruz” dedi.

NAKLİYE SÜREÇLERİNDE EŞYAYA HUSUSI NİTELİKLİ AMBALAJ HİZMETİ

Kusursuz müşteri deneyimi ilkesini hedef edinerek disiplinli ayrımsız operasyonel proses yarattıklarının altını çizen Ulaş Gümüşoğlu, mesai modellerine dayalı şu bilgileri paylaştı:

“Lüzumlu eş gerekse büro taşımacılığında taşımalık işlemlerini kamera odaklı tıpkı şekilde dörtköşe süreçlere dönüştüyoruz. Evvel müşterimizin taleplerini kulaktan çözüm üretirken, ardından ise ekspertiz ekiplerimizle mekana gelerek mecmu detayları grado alıyoruz. Bu doğrultuda kıymet aralığı belirleyerek iki taraf üzere birlikte yeryüzü uygun ücrette karar kılıyoruz. Muhaceret sürecinde gelişigüzel ürüne uygun nitelikte ambalajlar kullanırken, kırılabilir ve yırtılabilir eşyaları dahi film naylonun üzerine yumuşak yüzeyli kumaşlarla kaplıyoruz. Elektronik eşyaları ise karton kolilerle taşıyoruz. 19 araçlık filomuzla evden eve transport, ofis transfer, kıvılcım yük taşıma kadar ihtiyaçları olan müşterilerimizin sürecin tüm aşamalarında yanındayız.”

Share: