Kınık’ta ralli rüzgarı

SINIK Belediyesi’nin ocak sahipliğinde düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5’inci etabı, nefes kesen mücadeleye görüntü oldu. İzmir Motorsporları ve Otomobil Kulübü (İMOK) tarafından organize edilen Avis 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, Kınıklılar vasıtasıyla balaban aynı bent ve heyecanla izlendi. İlçede ilk defa benzeri otomobil yarışı organizasyonu yapılırken, şampiyona çevre ilçelerden yarışseverler yoluyla üstelik strateji edildi.

Kınık-Köşeler arasındaki 5.8 kilometre uzunluğundaki etapta koşulan konkur, 3 ayrı kategoride yapıldı. Organizasyonda Zümre 1’bile Opel Corsa GSI ile yarışan Sevgili Motorsport takımından İlker Magnezit birinciliği elde ederken, Ford Fiesta R1 ile Sevcan Sağıroğlu ikinci adına podyuma çıktı. Zümre 2’da tekrar Sav Motorsport sporcularından Ford Fiesta R2T ile Çokluk Yudulmaz günün genişlik hızlı ismi olurken, ikinciliği mızıka arkadaşı Kaan Esmer Opel Corsa GSI ile elde etti. Yarışı üçüncü olarak mütemmim beşer Citroen Saxo VTS ile Mahmur Çiçeği Tümerkan oldu.

Kategori 3’bile Neo Motorspor yerine yarışan canlı sporcu Ahmet Kötü, Opel Corsa OPC ile birincilik serisini İzmir’üstelik dahi sürdürdü. Sevgili yerine yarışan Kemal Gürsoy Opel Corsa OPC ile ikinci olurken, yeniden Opel Corsa OPC ile Neo Motorspor yerine yarışan Hattıhareket Soylu üçüncülüğü kazandı. Saf 4 nazik bir çekişmeye görüntü oldu. Tıpkı zamanda günün arz iyi derecesini fail GP Garage My Team sporcusu Tamam Bacıoğlu, Mitsubishi Lancer Evo IX aracı ile finişe önceki varan kişioğlu olurken, bu kategoride ikinciliği Mitsubishi Lancer Evo IX aracı ile yarışan takım arkadaşı Sinan Aristokrat elde etti. Ümit Sorun bu kategoride üçüncülüğü elde ederek podyuma imdi. KINIK’A TEŞEKKÜRYarışın takımlar birincisi Sevgili Motorsport olurken, 5 avrat sporcunun düz aldığı kadınlar klasmanında Davranım Aristokrat birinci, Sevcan Sağıroğlu ikinci, Mahmur Çiçeği Tümerkan üçüncülüğü elde ederek podyuma çıktılar. Yarışmanın arkası sıra dereceye girenlere ödülleri verildi. Armağan töreninde sporcular, Kınıklılar ve yarışseverlerin aheste ilgisi ve heyecanından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, yarışın ilçeye kattığı güzellikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu yarışın ilçemizin vizyonuna katkıları haddinden fazla eşsiz, özellikle Belediye Başkanımız sayın Sınırlı Doğruer oluşmak amacıyla emeği sabık herkese teşekkür ederim” dedi.BAŞKAN DOĞRUER: KURUM VERİCİOtomobil yarışçıları ve yarışseverleri Kınık’ta görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kınık Belediye Reisi Merbut Doğruer konuşmasında, “İlçemizde gerçekleşen bu düzenleme birçok açıdan hava verici” dedi.Doğruer, “Bu gurur ilkin İMOK oluşmak için emeği güzeşte herkese ilişik. 3 günce bir maratonu kazasız geçirmiş olmanın ve sizleri ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarış, ilçemize tanıtımına sunduğu yardım açısından çok nazik değer kattı. Sayın kaymakamımız Abdurrahman Çelebi ile co-tayyareci namına yarışmanın benzeri parçası doğmak ve normalde 30 dakikada hatim ettiğimiz bir yolu 3.5-4 dakikada ayırmak haddinden fazla coşku donör idi. İlki gerçekleşen yarışın çıktı devamının gelmesini ilgiyle istiyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.AVIS Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 1-2 Ilk Teşrin tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek altıncı kadem yarışları ile devam edecek.

– İzmir

Share: