‘Kilit kavşak’ta pahal tonajlı şalter denetimi

ULAŞIMDA 43 ilin intikal noktasında bulunan ve ‘kilit kavşak’ olarak adlandırılan Kırıkkale’de; TIR, kamyon ve eğreti otobüsleri denetlendi. Gidiş Geliş kurallarını ihlal fail şoförlere ise idari nakdî ceza uygulandı.

Gaziantep ve Mardin’de meydana mevrut kazaların peşi sıra ulaşımda ‘kilit kavşak’ olan Kırıkkale’de, Itimat Umumi Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda TIR, kamyon ve geçici otobüslerine müteveccih teftiş yapıldı. Toprak Trafik Bakı Idarehane Müdürlüğü ekipleri, rutin ehliyet, araştırı ve sigorta kontrollerinin ardından araçların sargaç durumunu ve takograf çıktılarını inceledi. Ekipler, denetimler sırasında yordam limitini aşan 2 TIR ile 1 mahrukat tankeri şoförüne, reflektörü sıfır TIR’ın şoförüne, güven kemerini arkadan taktığı ve hararet tüpü bulundurmadığı tespit edilen kamyon şoförüne yönetimsel para cezası uyguladı.

Denetime giren TIR şoförü Yanardağ Yılmaz ile otobüs şoförü Ramazan Özgörke, gidiş geliş kurallarına uyduklarını, kazaların önlenmesini noktasında üstelik denetimlerin önemli olduğunu belirtti.Share: