Kılıçdaroğlu “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takacağım” pankartıyla fotoğraf çektirdi

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentin bazı noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin henüz evvel kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişler ortada ” Diyarbakır, Kürdistan’ın bire bir parçasıdır, “Ne efsus ki Türkiye Azerbaycan’a müzaheret ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne izzetinefis madalyası takacağım” gibi cümlelerin bulunduğu afişler vadi aldı.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise namına yönelik tepki amacıyla asılan bu afişlerle alım vererek şaşkınlık yarattı. Içtimai medya hesabından konuyla ilişkin paylaşımda kâin CHP lideri, “Mösyö Eksiksizlik’in şehre ziyaretini ateşlemek amacıyla, temas yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; fakat kötü olan madde şu kim, bu sıkıntılı provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin hangi olacağını kimesne düşünmüyor” dedi.

“BATSIN BU DİLİNİZ”

Kılıçdaroğlu, paylaşımının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Sizinle bizim aramızda benzeri anne fark var. Tığ vatanseveriz, siz ise görüş üzere her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy amacıyla ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!”

“BİZ BARIŞACAĞIZ”

Tığ barışacağız. Vallahi birlikte tallahi da barışacağız! İnadına duygusal cana, alay malay olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize talih olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına bütün bu arada, bütün beraber.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:Share: