Kılıçdaroğlu: “Intizar Erdoğan Intizar… Kafandaki Tilkiler Kaçınılmaz Olarak Diline Vuruyor.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Ilenme Erdoğan ilenç… Kafandaki tilkiler mübrem kendisine diline vuruyor. Kadınlara ‘tane’ mi dersin, ‘birkaç başörtülü’ mü dersin, ‘konu mankeni’ mi dersin, ‘simgesel’ mi dersin. Neler neler dersin… Karı haklarına inanmayan sen, bunu çabucak fikir almak için bir gelişim kabil görürsün. Muhafazakar dinç kadınlara sesleniyorum. Siz ‘lime’ değilsiniz. ‘İş’ değilsiniz. ‘Konu mankeni’ değilsiniz. ‘Sembolik’ değilsiniz” açıklamasını yaptı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’dahi, Altındağ Kültür Sarayı’nda; planlı toplantıda, “AKP Eş Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları ile Derinti” programında “İşte demincek CHP ne yapıyor, bakıyorsunuz simgesel yerine seçme zamanki yaptığı üzere istismar. Birkaç parça başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor, geliyor yakasına benzeri rozet takıyor, ‘Bak aha biz sizden yanayız’, ‘Sizinle beraberiz’. Buradan ben o kardeşlerime de sesleniyorum, gelmeyin bu oyuna. Sizin bu oyuna gelişiniz bilesiniz kim bu işi bu ülkede gerçekten yapanlara bile saygısızlık tamam” dedi.

“KARGIŞ ERDOĞAN INTIZAR… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ ADINA DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU YEMEDEN IÇMEDEN DÜŞÜNCE ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın bu sözlerine reaksiyon gösterdi. Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yaptı:

“Ilenme Erdoğan ilenç… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor. Kadınlara ‘lime’ mi dersin, ‘birkaç başörtülü’ mü dersin, ‘konu mankeni’ mi dersin, ‘simgesel’ mi dersin. Neler neler dersin… Kadın haklarına inanmayan sen, bunu sadece düşünce ahzetmek üzere tıpkısı iş kadar görürsün.

“MÖSYÖ EKSIKSIZLIK DE SEÇME ANT BU KONUDA HADDİNİ BİLİR VE BİLECEKTİR”

Diline bile vurur işte hakeza. Zira sen busun. Muhafazakar zinde kadınlara sesleniyorum. Siz ‘sunum’ değilsiniz. ‘İş’ değilsiniz. ‘Konu mankeni’ değilsiniz. ‘Sembolik’ değilsiniz. Hepiniz bireysiniz ve kazanımlarınız sizin başarınızdır. Bu kazanımları size kimse vermedi, bahşetmedi; siz aldınız. Bay Kemal üstelik temas ant bu konuda haddini agâh ve bilecektir.Share: