Kılıçdaroğlu ile Uysal Aynı Araya Geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; ‘altılı masa’nın CHP karı sahipliğinde 2 Ekim’üstelik yapılacak toplantısı öncesinde Demokrat Parti (DP) Umumi Başkanı Gültekin Uysal’ı musahabe etti. Kılıçdaroğlu, Mersin Ağacı’deki saldırıya ilişkin “İnsanlık suçuna alın eş kurum takınmak da politikacı kendisine bizim görevimizdir” dedi. İkili, görüşme sonrasında ile Demokrat Parti Umumi Merkezi’nin yakınındaki taksi durağını musahabe etti.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ‘altılı masa’nın 2 Ekim’de CHP sülale sahipliğinde yapılacak toplantısı öncesinde liderleri müzakere etmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu, bugün DP  Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Demokrat Öğür Genel Merkezi’nde ülfet etti.

“85 MİLYON VATANDAŞ KENDISINE TERÖRE KARŞI EŞ TAVIR TAKINMAK ZORUNDAYIZ”

Ziyaretin peşi sıra açıklama özne Kılıçdaroğlu, geçmiş Mersin Ağacı Mezitli’dahi polisevine yapılan terör saldırısı içinz öncelikle şehit polis Sedat Gezer’e rahmet diledi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Asayiş güçlerine sıkılan seçkin kurşun millete sıkılan kurşundur. Yarıcı terör örgütünün yahut farklı yıldırı örgütlerinin inançları yoktur, kimlikleri yoktur, ahlakları yoktur. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin bu ülkede 85 milyon vatandaş olarak teröre cebin kuma kibir takınmak zorundayız. Terörden şişman teessürat çektik. O acıların daha çok sona ermesi geçişsiz. Teröre karşı siyasal görüşleriniz ayrımlı mümkün. Iktisat politikalarınız değişik benzer amma yıldırı bir âdemiyet suçudur. İnsanlık suçuna alın eş kurum takınmak dahi siyasetçi adına bizim görevimizdir.”

“ÖNÜMÜZDEKİ SİYASAL SÜRECİN DA ZEHİRLENMESİNE BU ÇEŞIT SALDIRILARLA İMKAN KIRPMAK GEREKİR”

Tevazulu üstelik saldırıyı kınayarak, “Yıldırı ne duraksama, hangi hoşgörü kaldırır. Türkiye’nin oldukça çok beş on diliminde terörle savaş geçmişi var. Amma içinde bulunduğumuz hamam atmosfer zımnında üstelik Türkiye’yi operasyona engelsiz halden çıkartmak önümüzdeki açık oturum sürecin üstelik zehirlenmesine bu zümre saldırılarla imkan katetmek gerekir. O açıdan gayet temkinli, itidalli amma kategorik asayiş güçlerimiz, ihsas birimleri gereğini yapıyordur. Bu iklimin zehirlenmesine, tekrar altını resmetmek isterim, müsaade etmemek lazım” diye konuştu.

TAKSİ DURAĞINI ZİYARET ETTİLER

Kılıçdaroğlu ve Tevazulu görüşmenin arkası sıra, DP Genel Merkezi’nin yanındaki tıpkı göçüm durağında esnaf ile arkadaşça etti. Taksici, duraklarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Aheste vasıtasıyla yıpranmamış yapıldığını açıkladı. Taksici, sigorta primlerinden şikayet ederek, “Şu anda bildirme düşük sigorta 7 bin teklik civarında, kazasız aynı aracın. Biz bu konuda sizden, inşallah intihap sonrasında arkalama istiyoruz ve bekliyoruz. Esnaf nazik külfet içre” dedi. Tıpkısı diğer taksici de araçlardan alınan ÖTV’den şikayet ederek, “Şu dakika araç tahrifat 500- 600 bin liralık bandında. Akim araçlarda. İkinci el almak istesek elhak 300- 350 bin liralık civarı” diyerek konuştu.

Taksici, domestik miftah TOGG amacıyla üstelik, “Mütekait 5 bin teklik mahiye alıyor, 500- 600 bin lira eşit veriyorlar. Yerli araba. Yani bu kavim ne yapacak bilmiyoruz” dedi.

“BİZE GÖREVİ VERECEK OLAN MİLLETİN KENDİSİ”

Kılıçdaroğlu, milletin kararını seçimde vereceğini anlatım ederek, şöyle konuştu:

“Millet kararını verecek ve biz dokunaklı gidişi durduracağız. Söz Gelişi Sayın Umumi Başkanımla yahut Ulus İttifakı kendisine biz bu konuda kararlıyız amma sonuçta bize görevi verecek olan milletin kendisi. Millet bize bu görevi verecek. Tığ bile bu görevi dimdik şekilde adına getireceğiz. Devletin asetat olması geçişsiz. Siz kazanırsanız hararetli çap olur. Birileri kazanıp milyonlar kaybederse o devir devlet gücünü kaybeder. Herkesin kıvrak olması ve kazanması geçişsiz. Herkesin evine akşam yaşayış ortamında dönmesi lazım. Yönelteç başında insanların huzurlu olması geçişsiz. Istek huzuru olması lazım. Bahtiyar olmanız geçişsiz. Bildirme şişman arzumuz bu zaten. Amma bunları yapacağız inşallah. Karamsar bir gaz yuvarı var, biliyorum. Ama bu meyus atmosferden Türkiye’yi intikal etmek gibi. Elin oğlu çıkarıyor dahi tığ mi çıkaramayacağız? Us, eseme, vukuf, repertuvar, irfan ile bu ülkede çözülmeyecek sav namevcut. Hepsini çözeriz.”

KIRAT ROZETİNİ UYSAL’A VERDİ

Gültekin Uysal da görüşme sonrasında toplumsal medya hesabında Kılıçdaroğlu’nun ziyaretine ilgili şu mesajı yayınladı:

“Cumhuriyet Ahali Partisi Umumi Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkezimizde bizleri müzakere etti. Kendilerine büyük ziyaretleri amacıyla teşekkürname ediyorum. Bir devlet programında kendilerine arz edilen bedel rozetini da bize devretmek için kabul yazar nazik tıpkısı nezaketle iletmesi nedeniyle üstelik ayrıca teşekkürname ediyorum.”

Uysal, ayrıca Kılıçdaroğlu ile benzeri taksi durağında esnaf ile görüşmelerine ilgilendiren “Cumhuriyet Altını Umum Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile partimize ziyaretleri sonrası Balgat’ta, Genel Merkezimize bitişik Kardeşler Taksi Durağını mülakat ettik. Mahrukat fiyatları sonrası sigorta zammı ile dahi evet bükülen çoban esnafımız ile hasbihal ettik” dedi.Share: