Kılıçdaroğlu çifti Akyurt’ta kadınlarla buluşacak

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu erte Akyurtlu kadınlarla “Hamur” ünlü belgeseli izleyecek.

CHP’den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile yarın saat 19.45’te Akyurt’taki Kızık Karye Konağı’nda “Nesep” belgeselini izleyeceği ifade edildi.

Açıklamada etkinliğe, 4. Avrat Yönetmenler Festivali’nde birincilik ödülü alan belgeselin yönetmeni Sevinç Uğur Nohutçu’nun üstelik katılacağı aktarıldı.

CHP Eş Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, iki yıldır düzenledikleri “Çipo Leblebi Sohbetleri”hangi bakir bir nitelik kazandırdıklarını belirtti.

Her salı planlı eğitim bilimi çalışmalarına yaz sürecinde dahi devam ettiklerini anlatan Nazlıaka, şunları kaydetti:

“Eş Kolları MYK üyelerimiz, diyar ve ilçe eş kolları yöneticilerimizle birlikte kadınların hak ve akreditasyon mücadelesini konu düz filmler ve belgeseller izledik. Bu kapsamda yol gören ayrımsız kadının hayata tutunma hikayesini anlatan Temel ünlü belgeselden çok etkilendik. Bu mücadelenin herkese denk olması amacıyla tıpkı izlence tevhit ettik.

Şiddet mağduru Tuba Batu’nun savaş kırcı hayatını laf alan Gerçeklik belgeselini Umumi Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve kızıl eşinin katılımıyla Akyurtlu kadınlarla birlikte izleyeceğiz.”

Share: