Kayseri’den Tunceli’ye yürek ısıtan demet

Kayseri’den Tunceli’ye canevi ısıtan bağ

Kayserili öğrenciler asker ağabeyleri için atkı, çizik ve şapka ördü

TUNCELİ – Kayseri’nin İncesu ilçesinde iki ilkokulun mektepli ve velileri, Tunceli’nin Pülümür ilçesinde fariza işleyen askerler üzere atkı, çizik, şapka örüp kitap yazdı. Öğrenci ve velilerin gönderdiği ürünler 1900 rakımlı Keskin Yolu Bitirmiş Karakoluna ulaştı.

İncesu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yoluyla hesaplı KALICILIK Projesi çerçevesinde Fatih Hükümdar Mehmet ve Atatürk ilkokullarında planlı etkinlikte, velilerin birlikte desteği ile atkı, bere ve şapka örülürken, öğrenciler asker ağabeyleri için pusula yazdı. Tezkere, argaç, bertik ve şapkalar kargoyla Pülümür’e gönderildi. Mektepli ve velilerin gönderdiği ürünler, geçmiş dönme Pülümür Çığlık Yolu Açıkgöz Karakoluna ulaştı. Gönderilen argaç, bertik, şapka ve mektuplar askerlere dağıtıldı. Elem Yolu Kurnaz Komutanlığında memur askerler, kendilerine gönderilen argaç, bertik ve şapkaları takıp çektikleri videolarla öğrenciler ve velilerine teşekkürname etti.

Öte yandan, Tunceli İl Uyanık Komutanlığı üstelik realizasyon ettikleri pentür kitaplarını, öğrencilere ulaştırılmak üzere İncesu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdi.

Share: