Kayseri’de Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi yollarında düzentileme başlatıldı

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi gelişim birliğinde turizm değeri Soğanlı Vadisi ve Kapuzbaşı Şelalesi’ne ulaşımı sağlayan yollarda düzentileme başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, sıcak albeni balon turlarıyla henüz üstelik hareketlenen makro turizm destinasyonlarından Soğanlı Vadisi’nde 7 metre kadar 2,4 kilometrelik yolda asfaltlama tamamlandı.

Toplam 3 milyon 992 bin 449 liraya dünyalık olan Yeşilhisar-Soğanlı arasındaki yolda, 4 bin 200 ton asfalt kullanıldı.

Kapuzbaşı Şelalesi amacında üstelik çalışmalar sürüyor.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yerel ve yabancı turistleri, Kayseri’yi keşfetmeye nida etti.

Zenginlikler şehri Kayseri’nin değerlerini gözetmeye çalıştıklarını belirten Büyükkılıç, “Adına göre dönme yüzüne çıkarıyoruz, hesabına bakarak tanıtıyoruz, geliştiriyoruz, paylaşıyoruz. Ilkin Hars ve Turizm Bakanlığı ile valiliğimiz tevessül etmek üzere cümle çalım ve kuruluşlarımızla umum ele, hükümetimizin bize sağladığı imkanlar dahilinde düzenlediğimiz güruh ve gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla dört bir tarafı turizm değeri olan Kayseri’yi dünyaya tanıtacağız. Bunda da kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, desteklerini esirgemeyen Ilbay Gökmen Çiçek ile emeği sabık herkese teşekkürname etti.

Share: