Kayseri’de ata ve oğlunu öldüren 4 sanığa 37 sene 6’şar ay mahpushane cezası

Kayseri’de akraba ve yandaki iki karı beyninde matlup meselesi nedeniyle çıkan, cet ile oğlunun öldürüldüğü silahlı kavgaya ait davada mevkuf 4 maznun, 37 sene 6’şar ay hapishane cezasına çarptırıldı.

4. Kırıcı Ceza Mahkemesinde tanıdık duruşmada vakfedilmiş sanıklar A.D, E.D, F.D. ve U.D. ile taraf avukatları amade bulundu, tutuksuz yargılanan A.D, H.D ve H.L.D. Antalya Adliyesinde Patırtılı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla duruşmaya katıldı.

Gömüden çıkarıldığı öne sürülen 4 kilogram kızıl nedeniyle aralarında düşmanlık mevcut ve 250 bin lira alacağını isteyen İ.B. ile oğlu Y.A’yı silahlı kavgada öldürdükleri iddiasıyla yargılanan sanıklar, savunmalarında suçlamaları reddederek aklanma ve tahliyelerini irade etti.

Ölenlerin yakınları üstelik adalete güvendiklerini belirterek tamlık sanıkların bildirme pahal cezayı almalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklar F.D, E.D. A.D. ve U.D.’yi, Y.A’ya cebin eylemlerinden muhit “bile bile öldürme” suçundan 25’er yıl, İ.B. amacıyla ise benzeri suçtan 12 yıl 6’şar kamer atılmak amacıyla mecmu 37 yıl 6’şar ay mahpushane cezasına çarptırarak tutukluluklarının devamına karar verdi.

Heyet, tutuklanmadan sanıkların ise beraatine hükmetti.

Olay

İddiaya göre, 26 Mayıs 2021’de suret Kocasinan ilçesi Buğdaylı Mahallesi’nde E.D. ve H.L.D, aralarında takanak meselesi dolayısıyla antagonizm bulunan akraba ve komşuları İ.A’nın evine mevrut, çıkan kavgada tabancayla üzücü açılması sonucu Y.A. fenomen durumunda yaşamını yitirmiş, yaralanan babası İ.B. kaldırıldığı hastanede 28 Mayıs 2021’de hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 4’ü tutuklanmış, 3’ü adli arama kararıyla azade bırakılmıştı.

Share: