Kayseri gündem haberleri | Fransız turizmciler kanyonları ile ünlü Pınarbaşı ilçesini gezdi

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde Fransız devir acentesi yetkililerine müteveccih kanyonlara seyahat düzenlendi.

Pınarbaşı Belediye Reisi Şenol Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği ve Samistal Travel aracılığı ile ilçeye 12 Fransız cevelan acentesinin yetkilisinin geldiğini söyledi.

“Dünyanın yeryüzü yoğun ikinci kanyonu” kendisine gösterilen Valla Kanyonu, doğal tıpkısı akvaryumu anımsatan Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi ile dünyanın bildirme balaban dördüncü mağarası kendisine gösterilen Ilgarini Mağarası’nın bulunduğu ilçelerini gezen Fransız turizmcilerin manzaralar karşısında hayranlıklarını gizleyemediğini rapor eden Yaşar, muvaffakiyetli tıpkı lansman olduğunu belirtti.

Bu zaman Pınarbaşı’nın, Safranbolu’ya gelen turistlerin üstelik rotasında düzlük alacağını aktaran Yaşar, “Pınarbaşı, Kastamonu’nun turizm anlamında lokomotifi oldu.” dedi.

İlçe açısından turizmin çokça balaban olduğunu dile getiren Yaşar, ” ‘Türkiye’nin dünyaya armağanı Pınarbaşı’ sloganımızın gereklerini yerine bildirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizin geleceğinin turizmde olduğunu düşünüyor, yıpranmamış oluşturulmaya başlanan bu turizm rotasını birlikte bu ölçüde değerlendiriyor ve çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

Share: