Kayseri Basketbol Kulübünün alışılmadık umumi kurulu yapıldı

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Bellona Kayseri Basket Kulübünün alışılmadık genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Değer Başmaklık Kongre ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen umumi kurulda, kulübün ismi “Melikgazi Kayseri Basketbol” kendisine değiştirildi.

Toplantıda 2021-2022 sezonu finansal tablosu görüşülürken, kulübün toplam borcunun 4 milyon 503 bin 392 teklik olduğu açıklandı.

Yönetim ve denetim kurullarının değişik ibra edildiği umumi kurulda yapılan seçimde ise Yakup Yüksel’in başkanlığındaki yönetim kurulu İbrahim Somtaş, Sinan Karaoğlu, Serhat Sarıalp, Furkan Ergüneş, Tuğran Akdağ, Hasan Öztoprak, Serhat Solak, Nadire Erdoğan Kuru ve İbrahim Bozdağ’dan oluştu.

Kulüp başkanı Yakup Yüksel, genel kurulda yaptığı konuşmada, kısa ve tafsilatlı vadedeki planlarını uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Yüksel, millî ve arsıulusal bir mızıka olduklarını, bu sene bazen değişikliklerle tecrübeli ayrımsız ustalık grup kurduklarını dile getirdi.

Vergi ve SGK primleri dışında kulübün borcu olmadığını vurgulayan Yüksel, borçları bodur sürede ödemeyi hedeflediklerini kaydetti.

Share: