Kastamonu spor haberi: EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor: 26 – Lokomotiva Zagreb: 23

– EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi: Kastamonu Belediyespor: 26 – Lokomotiva Zagreb: 23

Kastamonu Belediyespor, EHF Şampiyonlar Liginde evvel galibiyetiyle tanıştı

KASTAMONU – Kastamonu Belediyespor Eş Hentbol Takımı, EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. maçında Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını sahasında 26-23 yendi. Kastamonu Belediyespor, bu galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde önce galibiyetine dahi erişmiş oldu.

EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. hafta karşılaşmasında Kastamonu Belediyespor Kadın El Topu Takımı, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını sahasında mihman etti. Kastamonu Format Merbut Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada önceki dört karşılaşmasını mağlubiyetle mütemmim ve daha puanla tanışamayan Kastamonu Belediyespor, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını 26-23 yenmeyi başardı. Kastamonu Belediyespor, aldığı bu galibiyetle Şampiyonlar Ligi’nde iki sezonda ilk galibiyetiyle tanışmış oldu. Karşılaşmanın önceki yarısı Kastamonu Belediyespor lehine 16-11 tamamlandı. Karşılaşmanın böylelikle Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana mevrut beyaz zehir kazasında hayatlarını kaybedenler üzere içtinap etmek duruşunda bulunuldu. Tırsmak duruşuna rakip takımın teknik heyeti ile oyuncuları de zevcelik etti.

Karşılaşmanın peşi sıra açıklamalarda mevcut Ceylan Demirçelen, “Karşılaşma haftasında bu galibiyete haddinden fazla inandık. Çok evire çevire antrenmanlar yaptık, maça bakarak icraat yaptık. İki sezondur tığ Şampiyonlar Ligi’nde uğraş ediyoruz. Bu ise bizim Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız evvel yengi. Galibiyetten dolayı topluluk arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve haddinden fazla mutluyum. Bu bizim özgeçmişimizde haddinden fazla sunturlu aynı hatıra yerine kalacak. Umarım devamı dahi ati, ego takımımıza inanıyorum. Bundan sonraki maçlara elan istekli elan tamahkâr çıkacağız. Haddinden Fazla şükür şeytanın bacağını kırdık, bundan sonraki karşılaşmalarda tribünleri dahi bizlere henüz bindi olmaya çağırma ediyorum, onları gelişigüzel maçımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Ağır tıpkısı teltik nâkil kaleci Merve Durdu’nun hesabına kaleye geçen ve yaptığı kurtarışlarla galibiyette iri payı olan Yaren Berfe Göker ise, “Bayağı çok balaban çalım donör bire bir yengi. Çokça mutluyuz ilk galibiyetimizi aldığımız amacıyla. Maç boyunca arama bizdeydi genel namına. Sahada daha tecrübeli oyuncularımız vardı. Kazanmasını aşina, çok mutluyuz bunun amacıyla. Burası benim üzere çok iri tıpkısı fırsat, ego burada elimden geleni yapıp rastgele devir elan fazla konusunda kabul etmek için çalışıyorum. Takımıma yardım sağladığım içre siftinlik çokça mutluyum” dedi.

Share: