Kasımpaşa-Adana Demirspor maçının peşi sıra – Vincenzo Montella

Adana Demirspor Ustalık Direktörü Vincenzo Montella, Spor Kaba Et Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda Kasımpaşa’yı 4-1 yendikleri amacıyla bahtiyar olduğunu söyledi.

İtalyan teknikçi, Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda yapılan maçın peşi sıra düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Lacivert-beyazlıların ligin ferah takımlarından olduğunu nâkil Montella, “Bu yengi üzere haddinden fazla mutluyum. Mütehammil bir deplasmanda ferah bir akıbet aldığımızı düşünüyorum. Bunu, ferah, birleştirme, ara sıra karşılaşma esnasında bizi baskı duruma düşürebilen tıpkısı takıma cebin yaptık. Kasımpaşa’yı tebrik etmek istiyorum. Birleştirme bir mızıka olduklarını tekrardan bize gösterdiler. Bizim futbolcularımızı birlikte performansı üzere kutlamak lazım. Sonuna kadar bırakmadılar ve disiplinli bir şekilde devam ettiler. Sayı 2-1 olduğunda bildirme inkisar çabucak birlikte bizim mızıka ayakta kalmayı başardı. Hakeza tıpkısı deplasmanda hakeza tıpkı galibiyet kabul etmek bizleri mutlu ediyor.” diye niteleyerek konuştu.

Performansıyla galibiyette balaban şan oynayan Younes Belhanda’nın performansını değerlendiren Montella, “Sabık yıl ile bu yıl beyninde çok şişman fark var. Geçen zaman beş altı lime fiziksel mesele yaşadı. Kendisini tebrik ediyorum. Çokça ayrımlı benzeri futbolcuya dönüştü. Zat performansına baştan yaklaşmaya başladı. Tıpkı ileri uç üzere de, hem goller hem birlikte asistlerle katkıda bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Share: